Minoset nedir? Hangi hastalığa/ağrıya iyi gelmektedir?

Minoset nedir? Hangi hastalığa/ağrıya iyi gelmektedir?

Minoset ilacının iki farklı türü bulunmaktadır. Hem hapı hem de şurubu bulunmaktadır. Minoset ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Minoset 500 mg’lık bir ilaçtır. Doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Her tablet 250 mg parasetamol, 150 mg propifenazon ve 50 mg kafein içerir. MİNOSET PLUS esma spreng (inek) içerir. MİNOSET® PLUS 30 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. … İlacın içerdiği parasetamol ve propifenazon ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir, kafein ise ağrı kesici etkiyi arttırır.

ağrı kesici ve ateş dürüşü bir etkisi olan şurupu be hapı bulunun bir ilaç çeşididir.

Minosetilacının etken maddesi parasetomol’dur. Bu etken maddenin ağrı ve ateş düşürücü etkisi vardır. Ayrıca ITP hastalarınının purpura yani kanama tehlikesi olmaksızın kullanabileceği bir kaç ağrı kesiciden biridir. İçerdiği etken madde propifenazon maddesi ile ateş düşürücü ve hafif ve ortaseviyedeki ağrıların giderilmesinde kullanılır.Bu haliyle güçlü bir ağrı kesici değilldir. Şiddetli ağrılarda pek sonuç vermez. İlacın Plus uzantılı çeşidinde etken maddelere ek olarak kafein bulunur. Kafein giderilen ağrının sürekli olmasını sağlar etkisini arttırır. Minoset dah çok ağrı tedavisinde kullaılır bu ağrılar,

  • Üst solunum yolları, kulak ağrısına bağlı ağrılar ile baş ağrıları
  • Diş ağrısı, diş operasyon sonrası,
  • Yumuşak doku travmasına sebep olan yaralanmalar.
  • Eklem ağrıları,
  • İltihaplı eklem ağrıları,
  • Kireçlenmeye bağlı ağrılar ile kadınların regl dönemindeki ağrılardır.
  • Minoset, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. İki türü bulunmaktadır. Çocuklar için şurup, yetişkinler için hap türleri vardır. Küçükken içtiğimi hatırlıyorum.