Mis gibi kokan sıcak ekmeğin yanına en güzel ne gider?

Sabah fırından alınmış mis gibi kokan sıcak ekmek yanında ne yemek istersiniz?

Şokella, yanına çay , şokella yerine reçel bal da olabilir , onun yanına da zeytin peynir.

Genelde ben tereyag kullanirim ve yaninda tulum peyniri.
Taze cayida yanina koyduktan sonra mis gibi yersin.
O ekmegin kokusuna bayiliyorum.

Tabii ki tereyağı ve yanına çay, peynir. Benim için. Bunlar yeterli.

En süperi tereyağ ve tulum peyniri birde sıcacık çay olurdu herhalde taze ekmeğin yanında .

Mis gibi kokan sıcak ekmeğin yanına tereyağıyla bal gider. Bir de çay olduğu sürece kahvaltının en hası o zaman yapılır. :slight_smile:

Tereyağ ve yanında baharat karşımı sürüp yeriz genelde ama fındık ezmesi de güzel gider

Sıcacık bir ekmeğin yanında ben ot yemeklerini tercih ederim ilk etapta, bandıra bandıra, kopara kopara yemek için, tabiki sabahları güzel bir kahvaltı sonrasındada kesinlikle efsane oluyor…

Her Sabah’ı 5’inde sıcak sicak somon ekmeği alır pekmez, peynir, tulumpeyniri ve tereyağı hazırlamış olur ve afiyetle yerim.

Sıcak sıcak yeni alınmış ekmek için tereyağı ve peynir mükemmel gittiğini söylemek istiyorum.

sıcacık ekmeğin yanında mis gibi bir çaya kim hayır der ki :slight_smile:

Sıcak yemeklerin yanında en güzel böyle bir sulu yemekse yaninda en iyi sodalı ayran gider hocam.

Sıcacık ekmeğin yanına tulum peyniri ve sıcak çay.Doyumsuzlugun resmi çiziliyor böyle bir sofrada.

Sıcacık bir çay tereyağı bal peynir reçel ve çikolata daha ne olsun😚

Tereyağ , tulum peynir , zeytin , sıcacık taze çay …Fırından yeni çıkmış , sıcacık , dumanı üstünde bir ekmeğin yanına ne gitmez ki …

Mis gibi kokan sıcak bir ekmek iyi gider. :slight_smile:

tereyağ, küflü peynir, kaşar peyniri, çökelik sündürmesi, çay, mıhlama.

Mutlaka tereyağ güzel gider. Sıcacık ekmeğin içerisine tereyağı doldurup yemek mis gibi oluyor.

O var ya özellikle annelerin yaptığı ekmekler var.
Alırdım onu ikiye bölerdim içine yağ 2 - 3 tutam peynir ya o kadar mı güzel olur hala tadı ağzımda.
Efsane bi tadı vardı ah cocuklugumuz.

Tereyağ en güzel gider fırından çıkmış mis kokan dumanlar çıkan ekmeğe sıcak sıcak tereyağ sürcez offf