Mısır tarlasında uzun süre kalmak sağlığımızı nasıl etkiler?

Mısır tarlasında uzun süre kalmak sağlığımızı nasıl etkiler?

Mısır tarlasında uzun süre kalmanın bir yan etkisi var mı bilmiyorum ki yoktur diye düşünüyorum ama fazla tüketiminde mideye ve bağırsağa zararı olduğunu biliyorum :grinning:

Mısır tarlasında uzun süre kalmanın herhangi bir yan etkisi olduğuna ne rastladım ne de maruz kaldım sadece Mısırlar kurumaya yakın zamanda aşırı derecede üzerinde toz barındırır rüzgar estiğinde buna maruz kalınabilir. Yada Mısır daha taze iken suyu ve nemli ortamı çok seven bir bitki olduğu için tarla içerisinde fazlaca haşerat barındırır özellikle sivri sinek :mosquito: ve bunların sokmasına maruz kalınabilir.

Mısır tarlasında bitkileri korumak adına haşerelere ve zararlı otlara karşı herbisitler ve pestisitler kullanılmaktadır. Oldukça yoğun oranlarda kullanılan bu maddeler çevrede tahribata yol açmakta ve diğer organizmalarda uygulayıcı hatasından dolayı zehirlenmelere sebebiyet vermektedir. Suya da bulaşabilen bu madde uzun vadede göğüs kanserine yol açabilir, kadınlarda üreme problemi ve doğum kusurlarına sebebiyet verebilir. Bu yüzden haşerelerle ve zararlı otlarla doğal yollardan mücadele verilmelidir.

Bariz bir zararı yoktur varsa da ben duymadım. Alerji olması durumunda belki rahatsızlık verebilir.

mısır tarlasında dahil bütün tarlalarda dahil toprakta durmak enerjimizi negatif enerjimizi alır ve bize güzel bir his yükler. enerjiye ihtiyacımız var bunun da kaynağı doğa

Bir zararı olduğuna dair daha önce bişey duymadım ki bence yararı vardır toprak vücuttaki negatif enerjiyi toplar onun dışında temiz hava almış oluruz.