Mobil cihazlarda gece kalkanı modu nedir?

Mobil cihazlarda gece kalkanı modu nedir? Ne işe yarar? Hangi cihazlarda bu özellik vardır?

@kagan#816301 Gece modu mu?

gece modu : geceleri telefondaki mavi ışık daha fazla olduğu için göze daha az zarar vermesini engelleyen moddur ios cihazlarda bulunur

Geceleri cihazların aşırı kullanımının, dinlenme miktarını ve doğasını etkilediği söylenir. Bunun nedeni kısa frekanslı mavi ışığa sunumudur. Bu, cihazların yaydığı ışıktır ve akşam saatlerinde sizi büyük ölçüde etkiler.

Gece Modu dahilinde, ekrana kırmızı renk tonu vermek ve mavi ışık aralığını ekrandan çıkarmak mümkündür. Bu, gadget’ı loş durumlarda kullanırken gözlerinizde daha basit hale geldiğinde yardımcı olur. İlk başta, onun biraz benzersiz olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yakında buna alışacaksınız. Bu öğeyi onayladığınızda, ekrana bakmak gerçekten hafifletici olacaktır.

Gece Modu dahilinde ekrana kırmızı renk tonu vermek ve mavi ışık aralığını ekrandan çıkarmak mümkündür

gözünüze fazla gelen ışınları en aza indiren bir ekran parlaklık bir sistemidir.

genellikle gece kullanılır.

Gece kalkanı mobil cihazlarda bulunan ve gözler için de insan vücudunun geneli için de çok zararlı olan mavi ışığı engelleyen, törpüleyen, bir çeşit telefon özelliğidir. Çoğu telefonlarda gece modu diye geçer, aktif edildiğinde mavi ışığı engelleyerek sarı ve daha koyu bir ekran elde edersiniz. bu hem gözünüzü yormaz hem de telefonun verdiği mavi ışığın zararının bir nevi azaltmış olur. Hemen hemen tüm cihazlarda bulunur. tuşlu telefonlar hariç. mobil telefonların bazılarında telefo özelliği olarak bulunmuyor ama program olarak da play storelerden ya da ap storelerden indirmek mümkün.

Gece modu özelliği herkesin kullanması gereken bir özelliktir çünkü bilim adamları normal bir telefon ışığının geceleri göze çok fazla zararı olduğunu tespit etmişlerdir ve bunu önlemek için bilim adamları böyle bir özellik getirmişler telefona buda zararı %100 önlemez ama ötekine göre daha az gözünüze zarar verir o yüzden çoğu insan bu özelliği kullanılır.

pil dostu olarak bilinen güzel bir mod’dur. Geceleri kullanımında daha doğrusu günümüz popülerliğinde bir çok insanın kullandığı bir mod.