Modern tıp gelecekte nasıl olur?

Gelişen teknoloji modern tıp konusunda ne tür değişikliklere yol açar?

1 Beğeni

Arkadaşlıkta en önemli şey bence birbirine olan uyumdur arada ki mizahtır ve arkadaşlar birbirini güldürmelidir.

1 Beğeni

Ameliyat yapan robotlar yaygınlaşır, doktorlar da işsiz kalır muhtemelen.

Ameliyatları insanlar yerine robotlar yapmaya başlar. Bunun yaygınlaşmasıyla da büyük bir eşik aşılmış olur. Robotlara ne kadar güvenmiyor olsanız da bir robotun yapacağı ince hesapları bir insan yapamayabilir. Ve robotlar bu iş için üretileceğinden dolayı çok daha ince çalışabilecekler.

Belki de ilerde bazı besinleri hap şeklinde daha ucuza alacağız ve birçok hastalığın tedavileri bulunabilecek.

Umarım gelişmelere hız kesmeden devam eder böyle giderse yakında yapay organlar geliştirilmeye başlanacaktır.

bence makinelere çok iş düşer bizim yerimize ameliyatları robotlar yapar bana göre

Modern tıp gelecekte bugün yapılan bir çok şeyin makinalar ile yapılığı ve ilaçlar ile tedavi edildiği bilim dalı olacaktır.

Modern tıp gelecekte daha ilerleyebilir. Eskiden birçok hastalığın çaresi olmazken şu anda tıpın gelişmesi ile çıkarılan cihazlarla rahatlıkla hastalığı tespit edip tedavisini uygular.

3 Beğeni

Gelecekte tıpta robotların kullanımının yaygınlaşacağını düşünüyorum. Robotlar insanlardan çok daha hassas ameliyatlar gerçekleştirebilirler.

3 Beğeni

Şimdi bile minik robotları vereceklermiş vücudumuza ve vücudumuzdaki kanserli yerleri bulup tedavi edecek robotlar çıkmış. Gelecekte muhtemelen robotlar bizi görünce hastalığımızı bilecek ve onlar tedavi edecektir bizi.

2 Beğeni

Mikro cerrahi yöntemler gelişecek. Kök hücre tedavileri de aynı şekilde gelişecek.

4 Beğeni

Modern tıp gelecekte gerçek anlamda güzel bir evdeye gelirse ülke içinde güzel bir adım olur fakat ilerde işsizlik sayısını çoğaltacaksa robotlardan dolayı orası büyük soru işareti.

1 Beğeni