Motorlar tehlikeli midir? Motosiklet kazalarının nedenleri nelerdir?

Bence değildir motorlardan daha çok arabalar daha tehlikelidir.

Motorlar tehlikeli araçlardır.Çünkü 2 tekerlekli araçlarda denge ve moment söz konusudur.Bu yüzden bir anlık bir hata bile her şeyi mahvedebilir.Özelikle büyük şehirlerde motor kullanmaya çok dikkat edilmeli.

Kaza nedenleri

 • Dengesiz oturuş
 • Aynaya bakmamak
 • Hatalı sollama
 • Işıklarda geçme
 • Yaya geçidine saygı duymama
 • Motorlar yağmurlu havalarda tehlikelidir bence. Kazalarının nedenleri bazen aşırı süratli hız çünkü çabuk hızlanan motorlar vardır. Diğer sebeplerden birtanesi de araçların motorları sıkıştırması bu sebeple kaza yapabiliyorlar.

  Motorlar tabikide tehlikedir. Çünkü insanlarımız bilinçsizce kullanmaktadır. Motor kazanlarının en başında eğitim almamış insanların motorsiklet kullanmasıdır. Sonra zaten ben motorsikletim deyip trafik kullarını ihlal etmek. Akol alıp hızlı kullanmak. Birde yağmurlu havalarda dikkatsizce davranmak. Bunlar motosiklet kazalarına sebep olmaktadır.

  Gerekli güvenlik önlemleriyle kullanıldığında tehlike oranı diğer taşıtlar kadardır fakat motorluların bu denli zarar görmesinin iki önemli sebebi vardır. birisi gereken önlemler alınmadan motor kullanmak ikincisi se araba sürücülerinin trafikte motorluları umursamadan hareket etmesidir.

  motosiklet tehlikelidir çünkü motosikleti arabaların olduğu yerde kullanırsın ve denge işi kolay değildir aslında kolayda risklidir kaza nedenleri ise motosiklet kullanırken iki arabanın arasından geçmeye çalışma,arabanın aynasının göremeyeceği pozisyonda durmak,motorun güçüne kontrol sağlayamamak(deneyim yoksa) ve hatalı sollamalar yapmak kazalara neden olmaktadır.

  bence motorlar son derece tehlikelidir. nedeni ise hem çok hızlı gidebilirler hem de iş 2 teker üzerinde denge kurmak olduğu için aslında insan hayatı 1 hata ile son bulabilir. keza motorcular arasında şu söz de yaygınlaşmıştır ‘‘ilk hatan son hatan olacak’’. bunları bilerek motor alınmalı bence bazı kişilere göre ise motorun diğer adı '‘şeytan oyuncağı’'dır.

  Motor daima tehlikelidir, fakat araç sürücüleri daha dikkatli olsa ölüm oranlarının önüne geçilebilir

  Motoru tehlikeli yapan insandır çünkü düşünün
  Dengesiz oturuş
  Aynaya bakmamak
  Hatalı sollama
  Işıklarda geçme
  Yaya geçidine saygı duymama
  Kaza nedenleridir aynı şeyi ister 2 teker üzerinde ister 4 teker üzerinde yapın tehlike ve kaza kaçınılmazdır

  Motorlar diğer araçlara göre kullanılması zor araçlardır. Denke ve kontrol isteyen bir araçtır. Motor kazalarının en büyük nedeni hakimiyeti kaybetme, kask takmama, yüksek hız ve kontrolü kaybetmedir.

  Tehlikelidir motor oturma pozisyonun vs… ve sen ne kadar tedbirli olursan ol bi anlık boşluk kazaya sebep olabilir ve başka araç kullanan insanlar hata yapıp sana çarpabilir ölüm tehlikesi vardır örnek olarak (Altın Elbiseli ADAM).

  Motorlar elbette tehlikeli araçlardır. Çünkü 2 teker üzerinde olmak daha sıkı bir denge ister ve en ufak denge kaybında bile kazalara yol açılabilir. Motorla bir yere çarptığınızda yara alma riskiniz, arabayla çarptığınızdaki yara alma riskinizden çok daha fazla yüksektir.
  Kazaların sebebi ise bazen motorcuların bazen de araa sürücülerinin hatasından kaynaklanır.

  Örneğin bazen bir araç sürücüsü yol kenarında dururken bir anda arabanın kapısını açabilir ve hızlı gelen motorcu kapıya çarpıp yara alabilir. Ya da bir motorcu trafikte arabaların arasından geçmeye çalışırken kaza yapabilir. Bunlar gibi pek çok örnek var. Yani motor ne kadar güvenli olmasa da bazen motor kazalarının sebebi motorun güvensiz olmasından değil,insanların dikkatsiz olmasından da kaynaklanabiliyor.

  motor süren kişi gözünü yoldan hiç ayırmaması gerekiyor. ortalama bi hızda gittiğini varsayarsak 1-2 saniye dahi gözüyle ibre ekranına bakmış olsa 60-70 mt yol katetmiş oluyor ki bu da en ufak bi araba ve yayanın önüne geçmesi demek. bu yüzden kaza kaçınılmaz oluyor.

  Bilinçli kullanıcılar içinde tehlikelidir. Örn; Altın Elbiseli Adam. Bir motosiklet kullanıcısı olarak ne kadar bilinçli ne kadar dikkatli de olsam her motorumun üstüne çıktığımda korkuyorum. 2 yıldır trafikte başıma gelmeyen kalmadı. 2 tekeriz diye bizim üstümüze sürenler mi dersiniz yoksa hiç sağ sola bakmadan arabanın kafasını çıkartmalarını mı dersiniz. Malesef ki sadece motorcuların eğitimsizleri sıkıntı değil. Araba kullananların bilinçsizliği de sıkıntı.

  Bak, motosikletler tehlikelidir. Aslında motosikletler, araba sürmekten 38 kat daha tehlikelidir ve eğer taşınmaz bir nesneye çarparsanız veya biri size çarparsa, yaralanacak hatta ölecek olan sizsiniz. Basitçe olsa da, motosikletler yetişkinler için bisiklettir.

  Motosiklet bi o kadar zevkli ve aynı zamanda bi o kadar da tehlikelidir. Türkiye ve dünya üzerinde binlerce hatta milyonlarca motosiklet tutkunu bulunmaktadır. Motosiklet kendisi tehlikeli olsa da en büyük kaza sebepleri

  1-) Hatalı sollama

  2-) Kışın ve yağmurlu havalarda kayganlık

  3-) Kırmızı ışıkta geçme

  4-) Aynalara bakmama

  5-) Yayaların geçebileceği ara yerlerden geçmeye çalışmak

  Bazen sadece motorcular değil araba şoförleride motosikletli arkadaşlarımıza saygı duymadığı için kaza yapmalarına sebep olabiliyorlar. Ama şunu unutmamız lazım ki sizin araba ile 90 km hızla yapacağınız bir kaza sizi kurtarabilir fakat motosikleti kullanan arkadaşımızın belki yeterli ekipmanı ya da yeterli düzeyde ekipmanı olmadığı için onu öldürebilir. Araba kullanan ve motorlara biraz daha farklı yanaşan arkadaşlarıma, kardeşlerime, abilerime sesleniyorum lütfen motosiklet süren kardeşlerimize biraz daha özenle dikkatli yanaşırsak çünkü acemi bir sürücü siz onun dibine yapıştığınız anda kaza yapar ve belki de ölümüne sebep olur lütfen dikkatli olalım iyi akşamlar.

  image">image
  Kardeşim motor hızlı gitmek için var, dikkatli süreceksin. Ehiyeti olan ve olmayan iki arkadaşım var. İkisi de uzun yola çıktılar; ehiyeti olmayan kaza yapmadan yolculuğunu bitirdi ehiyeti olan , boş asfalt yolda yavaş yavaş gidiyordu. Arkadan traktör süren yaşlı bir adam ezdi çocuğu,altına aldı.
  Ehiyetsiz olanın da motoru çalındı. Yani motorunuza sahip çıkın , DİKKATLİ SÜRÜN , HIZ YAPIN AŞIRI HIZ YAPMAYIN.

  Motorlar tehlikelidir çünkü hız tutkunları kurallara uymayan sürücüler motor kazalarına sebep olabilmektedir

  Motorlar tehlikeli değildir ancak kullanan kişi ile alakalı bir durumdur dikkatli sürmez ve fazla hız yaparsa kaza kaçınılmaz olur.

  Üstteki yoruma katılıyorum. Çünkü kaza dediğimiz şeyi insanların dikkatsizliği yapıyor. Yani kazalar insan kaynaklıdır. Evet motorlar iki tekerli ama atvler mesela 4 tekerli olmasına rağmen onlar da tehlikeli bunu bir ben söylemiyorum. Sürücü dediğin o koltuğa oturunca elinde bık bık telefonla oynamayacak muhabbet etmeyecek. Oturacak tüm dikkati yolda olacakki ne bir insana zarar gelsin ne hayvan ezilsin ne başka bir şey olsun. Kazayı yapan insandır. Sürücüdür. Dikkat edicek. Arabalar kaza yapmaz. Arabanı motorunu tamire götüreceksin düzenli, yok o tutmuyor yok burası arızalı değil. O aracı alan kişi sorumluluk alıyor. Almak zorunda. Kendi hayatı ve başkalarının hayatı için şart.