Muay Thai nasıl bir spordur?

Muay thai sporu hakkında neler biliyorsunuz? Muay thai nasıl bir spordur? Nasıl bir dövüş sanatıdır?

Miay thai sporu diğerlerinden farklı olarak şiddete yönelik değil tamamen savunmaya ağırlıklı bir spordur bence her kişinin öğrenmesi gereken bir spor dalıdır

Tayland’ın milli sporu olan Muay Thai bir dövüş sanatıdır. Hem silahsız hem de kılıç, kalkan, mızrak gibi silahlı dövüş eğitimleri vardır. Bu spor kişiye zindelik, özgüven, disiplin ve güç kazandırır. Saldırı amaçlı bir dövüş sanatıdır.

Muay thai aslında Thailand dövüş sporları kültürünün en eski sporlarına dayanan karma bir dövüş sanatlıdır. Geniş ve köklü bir spor iken daha çok savunma amaçlı da olsa saldırı da vardır.

Muay Thai serbest stil vuruş tekniklerine sahip bir spor dalıdır. Tayland ülkesinde bu spor bulunmuş ve maçlar orada oynanmaktadır çoğunluk olarak, ve bu spor dalı ülkemizde büyük hayranlık oluşturmuştur, filmleri dizileri çok izleniyor ve kursları veriliyor. Yuri boyka, Bruce lee, Vayn daym gibi oyuncular bizi Muay thai sporunu sevdirmiştir.

muay thai taylanda doğmuş bir spor türü
kickboksla aynı ayarda ama diz dirsek gibi sert bir branş
kendini koruma sanatı değildir alakası yoktur. arkadaşlar

Muay Thai, Tayland’da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan dövüş sporu. Tayland Boksu da denir. Başta Tayland olmak üzere Myanmar, Kamboçya, Laos gibi Güneydoğu Asya ülkelerinde uygulanır. Yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı oldukça sert bir dövüş sanatıdır.