Muğla'da kaza: Genç çift hayatını kaybetti

image">image
Muğla’da traktörün şarampole yuvarlandığı kaza meydana geldi.
Kaza akşam saatlerinde yaşandı.Traktörün engebeli arazide kontrolünü kaybetmesi neticesinde şarampole yuvarlandığı kazada traktördeki evli çift ağır yaralandı.Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık ekipleri ve jandarma geldi.Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan çift kurtarılamadı.

Allah rahmet eylesin. Ölüm tamam üzücü bir şey ama Allah sıralı ölümler versin. Genç ölümlere çok üzülüyorum. Bir de işlerinin başındayken ekmek paralarını kazanmaya çalışırken ölmüşler. Gerçekten çok trajik.

Allah sıralı ölüm versin dedikleri bu genç çift daha hayatının baharında olan bu insanlar için çok üzüldüm.

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Emeğinin başındayken eve dönüş yolunda olması o kadar acı ki. Traktör kullanımı gerçekten çok zor ve dikkatli olmak lazım. Eskiden bizimde vardı hiç niyetlenmedim kullanayım diye. Bir kere kullandım ama onda da otomatiğe taktı babam direksiyonu tuttum sadece. Kullanmam yardım etmem gerekiyordu o yüzden arazide kullandım. Ona da ne kadar kullandım denilirse çünkü kendi kendine gidiyordu makina. Neyse Allah ailelerine sabır versin köylerde hep oluyor böyle kazalar. Yollar bozuk oluyor çünkü tarla yolları. O yüzden dikkat etmek lazım.

Yazık gerçekten gencecik insanlar hayatını kaybetti yine.Trafik kazarı,malesef herzaman can yakıyor. Keşke daha caydırıcı cezalar olsa; ya da daha kapsamlı trafik eğitimleri verilse de bu kazaların önüne geçilse artık.

Allah rahmet eylesin.
Ben de bir çiftçi olarak işimiz çok zor. Bazen çok tehlikeli durumlarda kalabiliyoruz. Traktör bir araba gibi olmuyor. Bütün çiftçi kardeşlerime kolaylıklar diliyorum. Hayatını kaybeden çiftin yakınlarının başısağolsun.

ALLAH rahmet eylesin gerçekten bu kadra genç insanların olmesi çok acı :pensive:

Ekmek parasını gerçek alın teri olan insanlarımızın işlerini yaparken bir anlık dikkatsizlik sonucu şarampole yuvarlanarak ölmeleri üzücü nur içinde yatsınlar.

Kabirleri nur , mekanları cennet olsun . Traktör diğer otomobiller gibi kapalı da olmadığı için kişi daha fazla yaralanabiliyor .Dikkatli olmak lazım .

Su testisi su yolunda kırılır. Akşam saatinde traktörde ne işleri varmış. Erkencikten iş bitince evlerine gidermemişler mi?

Ne kadar acı bir durum ya. Birlikte çıktıkları güzel yolda ölüm haberleri geliyor. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olur inşallah.

Allah rahmet eylesin Olacak olana bir şey yapılamaz insan nasibin den öteye gidemez