Muşmula sever misiniz? Adı her yörede muşmula olarak mı geçer?

Muşmula’nın adının farklı olduğu yöreler de var mı ? Her yörede yetişir mi ?

Muşmula ahlat yada yaban armudu diye biliyorum tadınin ağzı ekşiten bir yapısı var

Az ya da çok Türkiye’nin birçok yerinde yetişen bir meyvedir. Oldukça severim.

bir çok yerde yetişen bir meyvedir.
Çoğu yörede genelde muşmula denir.

Evet ben severim, açıkcası gayette hoş oluyor ekşi ekşi sevmeyen de vardır ama seven de çok bence ?

Hemde çok Severim. Bir başka adıda yenidünyadır.

Birçok yerde yetişiyor ben seviyorum

Daha önce hiç yemedim bir meyve Bizim burada da muşmula olarak anılmakta

Ben çok seviyorum bu meyveyi,biz de adı yenidünya dır…

Muşmula meyvesi bazı bölgelerde döngel ismiyle anılmaktadır. Güzel bir meyvedir.

bizim oralarda musmula da derler dongelde derler. kolay bulamiyoruz malesef ama bulfugumda affetmem cok severim

Biz de muşmula diyoruz hatta muşmula surat diye dalga geçiyoruz bazen :smiley: ama ben sevmiyorum o ekşi tadını

Evet çok severim.Bizim buralarda yeni dünya da derler muşmula da.En çok yeşil çıtır çıtırken tuza basarak yemesini severim müthiş ekşi oluyor.Şimdilerde turuncu turuncu oldu çocuklarım bu halini daha çok seviyor.Fakat vakti geçmek üzere.

Hic yemedim tadını dahi bilmem ama biz rizeliyiz bizdede muşmula diye geciyor

Muşmula güzel bir meyva bazı yörelerde döngel diye bilinir ahlat farklı Bi meyva ama muşmulaya benzer bş bir meyvadır

bizim burada muşmula olarak geçer diğer adıda töngel deriz tadı çok güzel dir zonguldaktada yetişmektedir

Muşmulayı tek bir kere duymuştum ama hiç yemedim daha önce.

Muğla’da yaşıyorsunuz sanırım, evet burada çok fazlan muşmula yetişiyor ve tüketiliyor.

olmuşunun tadı güzel olur. Bazı yerlerde döngel de denir.