Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünden sonra intihara kalkışan kişi kimdir?

Mustafa Kemal Atatürk ün ölümünden sonra

intihara kalkışan kişi kimdir. Eserleri nelerdir.

Atatürkün vefatından sonra intihar eden ancak müdahale edilerek kurtarılan kişi Salih Bozoktur. Atatürk’ün çocukluk arkadaşıdır. Yaverliğini de yapmıştır. Atatürk’ün vefatına çok üzülmüştür tabanca ile intihara teşebbüs etmiştir.

Salih Bozok imiş. Birinin ölümünün ardından intihara kalkışmak ne kadar saçma.

Salih bozoktur.kendisi mustafa kemali babasi gibi sevmiş bir isimdir.ona cok değer vermis ve haliyle de ölünce de cok acı cekmis ve intihara kalkışmıştır.image">image

Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün ölümünden sonra intihara kalkışan kişi Salih Bozok 'tur. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün artık vefatının yaklaştığını anladığı zaman oğlunu karşısına alıp oğluna düşüncesini anlatmıştır . Yani ATATÜRK ''ün ölümünden sonra ki intiharı duygusallıktan ziya de biraz planlı olmuştur . Bu intihar girişiminden sonra hayatta kalınca sağlığı bozulmuştur ve sadece 3 yıl yaşayabilmiştir. Bu 3 yıl içinde ATATÜRK ile olan hatıralarını, yaşadıklarını ve mektuplarını kitap haline getirmiştir ve bize güzel bi eser bırakmıştır .

Mustafa Kemal Atatürk ün ölümüne üzülerek kendini intihara karkisan kisi Salih bozoktur.Salih Bozokun eserleri hep Atatürkün yaninda, Yaveri Atatürk’ü anlatiyor

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en yakın arkadaşı hem mahalle hemde çocukluk arkadaşı hiç bir zaman yanından ayrılmamıştır. İntihara kalkışmasının sebebide budur.

salih bozok

Salih Bozok Atatürk’ü çok sevdiğinden onun ölümümü kaldıramadığından dolayı sıkıntılar yaşamış ve zorlanmıştır.