Müşteri hizmetleri sorunları çözmede etkili mi?

Bir sorun için aradığımızda sorunlarımızı sizce çözüyorlar mı?

Evet çoğu müşteri temsilcileri çözüyor. Özellikle beyaz eşya markalarının temsilcileri.

Markadan markaya değişkenlik gösteren bir durum. Ama çoğu müşteri hizmetleri sorunların çözümlerinde yardımcı oluyorlar.

Evet çok yardımcı oluyorlar çok memnun kalıyorum bazı seylerde bilgimiz olmuyor hatta bizim yerimize bile yapıyorlar

Çoğu evet ama genelde alana göre değişiyor bazı alanlardaki müşteri hizmetleri yardımcı olamıyor konuyla benim alakam olduğu kadar alakalı değiller çünkü :joy:

Evet etkilidir , eskiden öyle değildi ama şu an müşteri hizmetleri çok yardımcı oluyor.

Her müşteri hizmeti sorunu çözmede bir olamaz. Bazıları çok yetersiz kalıyor maalesef.

Genellikle yardımcı oluyorlar, sorun ne ise soruyorlar ve biraz bekletip, sorunun çözümünü söylüyorlar.

bu kişiden kişiye değişir tabiki de ama çoğu müşteri hizmetleri bence çözüm sağlıyorlar yardımcı oluyorler

Her müşteri hizmeti aynı değil tabii ama bazıları gerçekten çözüyor bazıları hiç umursamıyor.

Benim şu zamana kadar danıştıklarım gerçekten kibar ve çözüm odaklı insanlardı. Bu konuda şanslı olmakla birlikte ben de çözüm odaklı kibar davranmaya çalıştığım için olabilir.

Zaten işleri sorunları çözmek. Ama bazen çözmüyorlar bazen çözüyorlar. Değişiyor genel

Evet bizim çözemediğimiz soruları tek telefon yardımıyla çözüyorlar. By konuda yardımcı oluyorlar. Ama hepsi değil.

Elbette etkil. Firma ile aramızda bir köprü görevi görmekteler. Müşteri hizmetleri sayesinde en azından geri dönüş sağlayabiliyoruz diğer türlü bu mümkün olmaz hatta imkansız olabilirdi.

bazıları ilgiyle çözüyor olsa da bazıları da ilgisiz ve bir o kadar önemsiz bir şekilde konuşup konuyu kapatmaya çalışıyorlar.

Genellikle müşteri hizmetleri bizim üstesinden gelmediğimiz sorunları onlara danışarak çözebiliyorlar. Etkili oluyor. Fakat bazı müşteri hizmetlerine de ulaşmak çok zordur, saatlerce müzik dinletip müşteri hizmetine bağlamıyorlar.

Genelde büyük firmalar ve bankalar için evet sorunları çözmede oldukça yardımcı oluyorlar. Ama bazı firmalar ve bazı kargoların müşteri hizmetleri sanki ilgilenmiş olmak için telefonu açıp baştansavan bir tavır gösteriyorlar.

Çözmek için çaba sarf ettikleri doğru fakat bu firmaya göre değişir çoğu markada ürün sıkıntısını umursamayan temsilciler var. Örneğin bir internet sıkıntısı yaşadığınızda gelip ilgilenen bir temsilci bulmak çok zor. Ancak telefonla iletişimde saçma sapan geçiştirici sözler ile umursamayan temsilciler çok fazla. İşini hakkıyla yapanlara saygım sonsuz.

vala kanka internetle sorun oldugunda hiç çözmüyorlar aynı sorun devam ediyor

büyük ölçü de etkili olduğunu düşünüyorum çünkü bu işe başlamadan eğitimini alıyorlar sonuçta bu yüzden başka kime sorabiliriz ki