Müşteri Temsilcisi ne iş yapar? Görev tanımı nedir?

Müşteri Temsilcisi ne iş yapar? Görev tanımı nedir? Nasıl bir meslektir?

Müşteri temsilcisi bir firmanın telefon yoluyla ulaşarak gerekli işlemleri 7/24 saat telefonda yapabildiğimiz bir meslek grubudur.

Müşteri temsilciliği, kişinin çalıştığı alana göre görevlerinin değiştiği bir pozisyondur ancak genel bir tabirle müşteriyi firmalar karşısında ve firmaları da müşteri karşısında temsil eden, aradaki bağlantıyı sağlayan kişilere müşteri temsilcisi denir.

Müşteri temsilcisi herhangi bir şirketin ya da kuruluşun ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapmak, bu ürün ve hizmetlerle ilgili müşterilerin merak ettikleri hususları cevaplamak, sorunlarını gidermek ve bunlarla ilgili işlem yapmak için kendisine verilen yetki sınırları içerisinde günün 24 saati telefon aracılığıyla görev yapan kişidir.

Müşteri temsilcisi insanlara ve müşterilere yardımcı olmak için varlar.İnsanların derdini,sıkıntısını dinler ve yardımcı olurlar.

Bir firmanın müşterileri ile iletişim kurmasını gelen şikayet ve önerileri değerlendirmesini ürünler hakkında bilgi vermesini sağlayan görevlilerdir.

Çalıştığı kurumda telefonlara bakıp istek şikayet ve sorularımıza cevap veren kişidir.Genellikle size birşey satmaya çalışırlar.

Müşteri temsilcisi müşterilere yardım eder ve bilgi verirler.Onlara merak ettiklerini daha üst yetkiliye bağlarlar

Uzaktan kontrolu sağlanabilecek işlemleri güvenli bir şekilde firmaların kendilerine ait ulaşım iletişimin sağlanmasıyla müşteriye hizmet sunan yardımcı telefon danışmanıda denilebilir.

kullandığımız her hangi bir ürün eşyanın sistem üzerinden takibine sürdürülmesine yardımcı olan kişilerdir.

Müşteri temsilcisi bağlı bulunduğu kurumun ürünleri veya hizmetleri hakkında müşterilerin bilgi veren ve hizmetlerinden yararlanmasını sağlayan kişidir.