Mutasyonlu virüs yayılmaya devam ediyor!

Mutasyonlu virüs şu ana kadar 22 Avrupa ülkesinde görüldü.Önlem alınmazsa daha da yayılabileceği açıklandı.

Yasaklara cezalara rağmen kurallara uyulmuyor. Böyle giderse yayılır zaten.

Benim bildiğim bu virüs evet %70 daha hızlı ama öldürücülüğü az diye biliyorum.Ama halkımız önlem almadıkça daha fazla yayılır.

Eğer Adam akıllı bir kısıtlama gelmezse ve dış sınırlar kapanmazsa mutasyonlu, Virus daha da çok yayılacak Hem bu virüs diğer virüsten daha risklidir hem bulaşma hızı fazladır hem de daha çok öldürücüdür.

1 ay full sokağa çıkma yasağı olsun ve yurtdışı girişleri ve çıkışları yasaklansın varsa ülkede ne covid kalır ne bir şey kalır.
1 ay olmasa da 2 hafta olur.
ama ekonomiden dolayı olmuyor.
eğer olursa böyle bir yasak ekonomi direk çöker.

Virüs zaten aldı başını gidiyor.Bu durumun önüne nasıl geçilecekse bir an önce daha sıkı önlemler alınmalı bence.

İnşallah olacağımız aşı mutasyonlu halinede etkilidir yoksa bu iş biraz zor .

virüs mutasyona uğrayıp son sürat yayılmaya devam ediyor. inşallah bir an önce önlemler alınır artık bu hastalıktan kurtulmak iyice imkansızlaşacak gibi geliyor

Normal virüs yetmedi bide normal virüs çıktı başımıza neden bitmiyor artık ya bıktık

Ağlanacak halimize gülüyorum :laughing: ve diyorum ki buyursun hoşgelsin Sefa getirsin.

Tam eskisinden kurulacakken bide bu mutasyonlusu çıktı.

umarım her ülke daha sık önlem alır da yayılmaz mutasyonlu virüs.

Covid 19 geçmemişken bide bu mutasyonlu çıktı ortaya ne olacak bu virüsler hastalıklar 2020 böyle geçti. 2021de bizleri neler bekliyor bakalım. Herkese sağlıklı mutlu hayatlar diliyorum.

Bu virüs değişim geçirmeye devam edecek.Korona virüs ailesi uzun zamandan beri var.

Evet onun içik çok dikkat etmeliyiz lütfen kurallara uyalım

Normali de böyle gelmedi mi zaten yakın zamanda o da her yere yayılır.Sonuçta önlem alan yok millet maske kolunda geziyor.

Ne yapsın virüscüğümüz dünya turu yapmak istiyor. Mis gibi insan bedenine atlayarak beleş geziyor. :smiley:

Hava trafiğini kapatmak neden bu kadar zor? İnsanların canından daha mı önemli? Bu gidişle 5 sene daha maskeleri çıkartmayız ülke olarak.

Bunun tek yolu aşıdır.Aşıya çok az kaldı.Çok az kaldı biraz sabretmemiz gerekiyor.

önlem ne kadar alınsada bizim insanlarımız kendilerine dikkat etseler bu virüs olayı inanın kalkacak ortadan. ama biz türküz diye misafirliklerin devam etmemesi gereken bir zaman dilimidir şu yaşadığımız zamanlar.