Mutlu olmak ve mutlu görünmek arasındaki fark size göre nedir?

Sizce mutsuz bir insan mutlu görünebilir mi? Mutlu olmak ve mutlu görünmek arasında fark var mıdır? Varsa nedir? Mutlu olmayan insanlar neden mutlu görünmeye çalışır?

Bazen mutsuzluğumuzu sevdiklerimiz fark edip üzülmesin diye mutlu görünmeye çalışırız. Örneğin eşiniz ile kavga ettikten sonra ailenizi ziyarete giderseniz onlar fark edip üzülmesin diye mutluymuş gibi davranırsınız. Veya ailenizle tartışırsınız bunu eşinize hissetirmemek için mutlu görünmeye çalışırsınız. Mutlu olmak ve mutlu görünmek aynı şey değildir. İnsan üzgünken de mutluymuş gibi görünebilir.

Mutlu olmak içten gelen bir şey ama mutlu görünmek sadece insanın dışındaki kabuk gibi.

Mutlu olmadığım zamanlarda da ortamına göre mutlu gözükmeye çalışıyorum. Mutlu gözüken bir insanın içinde ne fırtınalar kopuyor bilemeyiz.

Mutlu olmak gerçeği yansıtırken mutlu görünmek gerçeği yansıtmaz.

Mutsuz insan mutlu bir görünüm çizebiliyor. Hayat bunu o kişiye dayatabiliyor çünkü. Ben mutlu görünen ama mutsuz olan insanları kolay anlayabiliyorum biraz tanıdıktan sonra ve içimi bir hüzün kaplıyor sevdiğim ve yakından tanıdığım insanları böyle görünce. Çok zor bir şey olsa gerek mutsuzluğu içine atıp etrafta bu şekilde görünmeye çalışmak.

Arasındaki en büyük fark biri dogal istemsiz meydana gelen digeride yapmacık davranmak biri heryerde sevilirken digeri sevilmez vs birisi dışlanır bu yüzden. Herzaman doğal olun ve gösteriş ve yapmacık hareket ve özentilikten kaçının.

Bazı insanların gülüşleri acılarını örten ağır işçileridir. Bu tarz insanlar genelde sessiz bir tebessüm ile mutlu rolü yapmayı tercih ederler ve kimse onları farketmez. Fakat bazıları depresyon etkisiyle bu işi biraz abartıp gereğinden çok daha fazla mutlu rolü yaparlar ki aşırıya kaçtığı ölçüde yapmacık bir hal aldığı için bunu anlamak daha kolaydır. Sessizce tebessüm edenleri anlamanın tek yolu ise gözlerine bakmaktır.

Büyük bir fark vardır. Mutlu olan insan her anı mutlu yaşar. Ama mutlu görünen kişi sadece öyle görünür. Yalnız kaldığında içi içini yiyen bir duruma dönüşür. Mutlu olmak herkese nasip olmaz. Ama çoğu insan mutlu görünmeye mecburen çalışmaktadır.

Mutlu görünmek tiyatro gibi oluyor sanki ve karşındaki kişileri kandırmaya girer diye düşünüyorum. Mutlu olmak insanın gözlerinin ışığından anlaşılabilir ayrıca heyecanından da anlayabilir kişi.

Mutlu olmak doğal olarak bir insanı manevi anlamda mutlu eden bir olay sonrası oluşan güzel bir durumdur.Mutlu gibi görünmek ise bulunduğu ortamdan kaynaklı insanın zoraki mutlu görünmesi adına olan kötü bir durumdur.İnsanlar bu durumda karşısındaki kişiyi üzmemek adına duysunu bastırarak mutlu gibi görünür.

biri hissetmek diğeri hissettirmeye çalışmakla ilgili bence hissetmediğin şey sana hiç bir şey katmaz hissetmek dünyanın en güzel duyusu

Mutsuz olduğumuzda etrafımızdaki insanları da etkilememek için mutlu görünürüz. Aslında yakın olduğumuz insanlar tarafından mutsuz olduğumuz herhalükarda belli oluyor ya.

Birinde dışardan herkes gördüğünde mutlu sanıyor ama içini yiyip bitiriyor o insanın öbürü her türlü ortama neşe saçan tip diyebiliriz

Gerçekte mutku olan kişi çok doğaldır, olduğu gibi davranır, mutluluğu yüzünden okunur. Ama mutlu gözükmeye çalışırken kişide yapmacık bir tavır oluşur.

Mutlu olmak bir insana gösterdiğin ifadedir. Mutlu görünmekte o kşiyi üzmemek için yaptığımız yapmacık tavırlardır.

Mutlu olunca insan hep pozitif olur mutsuz oluncada sadece gösteriş için yüzü güler