Mutluluğun kaynağı nedir ve nasıl bulunur?

Mutluluğun kaynağı nedir ve nasıl bulunur? Mutlu bireylerin hayat enerjisi nasıldır?

Mutlulugun kaynağı en küçük seylerden bile şükretmektir. İnsanların mutsuz olmasının sebebi ise elinde olan şeyle yetinmeyip daha fazlasını veya çoğunu istemesidir.

Mutluluğun kaynağı küçük şeylerle mutlu olmakla başlar mutluluk maddi şeylerde aranmaz. Güneşin yüzüne vurması da mutlu eder insanı tebessüm etirir. Veya rüzgarın yüzüne saçlarına temas etmeside mutluluk verir insana doğayla ve kendi ile barışık olan bir insan için bunlar yeterlidir. Başkalarının seni mutlu etmesini beklersen hep beklersin insanlardan beklentini azaltmalısın. Sen çok değerlisin en çok değeri senin kendine vermen lazım başkalarından bekleme. Başkalarının senin yaralarını sarmanı seni mutlu etmelerini beklersen çok beklersin çok yara alırsın. Şöyle düşün camları kırık bir binaya insan taş atmaktan gocunmaz ama sağlam bir binaya kimse taş atamaz. İnsanlarda böyledir. Sen ne kadar dik durursan o kadar mutlu olursun. Şimdi dik dur ve gülümse :slight_smile:

3 maymunu oynamaktır. Görmedim duymadım bilmiyorum.

Mutluluğun kaynağını yaşadığın hayatı ve hayat koşullarından şikâyetçi olarak değil hayatını güzelleştirerek bulabilirsin. Herkesin hayatında zorluklar eksiklikler vardır. Mühim olan yaşadığın bu hayatın her anını dolu dolu geçirerek sevdiğin şeyleri yapmaktır.

mutlu olmak tamamen insanın elinde olması gereken bir şeydir…insanlar elinde olan şeylerin kıymetini bilmeli ve onlarla mutlu olmaya bakmalı. mutlu olmak biraz da elindekiyle yetinmeyi bilmek demektir. hep bizden üstün olan insanları örnek alıp onlara gıpta ile bakarsak asla mutlu olamayız her daim şükür içinde olmalıyız. mutlu olan insanlar çevresine de pozitif elektrik gönderip onları da mutlu eder. mutluluk, sevgi, ışıltı bulaşıcı hale gelir…sürekli mutsuz bir ortamda kimse yaşmak ve yaşlanmak istemez. bir insan öncelikle kendi kendisi mutlu etmeyi becerebilmeli. en küçük şeylerden biri mutlu olmayı bilip, biraz da olsa polyanacılık oynamalıdır. çünkü hayatta mutlu olabileceğimiz o kadar çok şey var ki yeter ki bakmasını ve görmesini bilelim.

Mutluluğun kaynağı her insan için farklılık gösterir. Kimi insan için mutluluk kaynağı para olurrken, parası olan bir insan için mutluluk kaynağı sağlık yada çevre ilişkileri olabilir. Herkes elindekilerin kıymetini ancak kaybettiği zaman anlayabilmektedir. Bu sebeple mutluluk kaynağı olarak gördüklerimiz hep sahip olamadığımız veya sahip olmak için çok gayret sarf ettiklerimiz olmaktadır. Standart bir insan için mutluluğun kaynağı, sağlık, huzur, aile ve az da olsa bir miktar hareket edebilecek kadar maddiyattır. Bunlar asgari olarak herkese yeterli gelmesi gereken hazineler iken insanoğlunun nankörlüğü ve göz doymazlığı sebebi ile hayat içerisinde çabalar dururuz. Oysa ki doğada insan harici hiç bir canlı ihtiyacından fazla yuvaya, yiyeceğe sahip değildir. Hiç bir hayvan zevk için avlanmaz, zevk için kendisine ikinci bir yuva kurmaz.

Mutluluğun kaynağı az ile yetinmek hayallerinin besinden koşmak ve sevdiğin insanlar ile zaman geçirmek aksi halde milyonları olsan bile bir hayalin yoksa bir sevdiğin yoksa para bir işine yaramaz.

Mutluluğun kaynağı kesinlikle sağlıklı yaşam ve sevdiğimiz insanlar ile zaman geçirmek aksi takdirde bir insan hiç mutlu olmaz eğer mutlu olmak istiyorsanız önce kendinize sonra insanlara değer verin böylece daha mutlu bir insan olabilmek için gerekli şartlardan birini tamamlamış olursunuz gerisi ise sizin çevreniz ile alakalı coğrafya kaderdir derler aynen kesinlikle öyle coğrafya ve çevrenizdeki insanlar sizin kişiliğinizi ve karakterinizi belirleyen en önemli unsurlardandır.

Mutluluk kaynağı seni neşelendircek eylenceli şeyler yapmak tan geçer

Mutluluk kaynağı seni neşelendircek eylenceli şeyler yapmak tan geçer

mutluluk kaynagı yaptıgımız işlerden zevk alırsak mutlu oluruz

Mutluluğun kaynağı, ruhundur. Eğer ruhen kendini mutlu hissediyorsanız zaten sorun yoktur. Ama mutlu olmak için her zaman sevdiklerinizin yanında olun ve mutlu olacağınız şeyler yapın gerisi gelir.

Mutluluğun kaynağı bulunmaz bana göre gerçekleştirilerek mutlu olunur ve edilir. Mutlu olmak için ve mutlu etmek için dürst olmak yeterlidir bana göre ve gerçekçi bir sevgi ile sevilmek yada sevmek önemlidir. Karşımızdaki insan değerimizi bilip sevsin dürst olsun bu zaten en güzel mutluluktur. Ve bir ilişkide en önemli şey anlaşmaktır. Anlayışın olduğu yerde huzur da olur mutlulukta.

Mutluluğun kaynağı insanın kendi içindedir bunu ön plana çıkartmakta hiç bir zaman korkmadan çekinmeden neyden mutlu oluyorsan onu yaparak mutluluğu bulabilirsin

Mutluluk insandan insana fark gösteren bir durumdur,herkesin mutlu olduğu şeyler farklı olduğu için kaynaklar farklı olur,kimi küçük şeylerden mutlu olur iken bazı insanların beklentisi daha fazla olur.

Bu sorunun kesin bir cevabı olduğunu düşünmüyorum çünkü her insanın zevkleri farklıdır. Birini mutlu eden şey başka birini etmeyebilir aksine canını sıkabilir.Her insan neyi yapmaktan hoşlanıyorsa onu yaparak mutlu olur.

Mutlu bireylerin hayat enerjisi yüksektir. Bence mutluluğun kaynağı bir şeyleri kafaya takmamaktır. Mutluluğu bulmak sizin elinizdedir.Herkesin mutlu olduğu bir şeyler vardır. Onları düşünün ve kendiniz karar verin. Neyi yaparsam daha mutlu olurum sorusunu sormalı insan kendine. Ondan sonra bulunur mutluluğun kaynağı. Stresten uzak durmak mesela bir yoldur. Hiç yapamadınız misal, o halde meditasyon yapın. Oturun evinizde sessiz bir ortam yaratın, mum yakın güzel bir müzik açın ve rahatlayın. Güzel anılarınızı düşünün, onlar beslesin sizi. Güzel bir ortam hayal edin gözlerinizi kapayıp ve ona odaklanın. Derin derin nefes alın.

Mutluluk kişiden kişiye değişmekle beraber, insanın kendi içinde olan bir şey olarak görüyorum. Tabiki mutluluk öyle her şey e sahip olmak falan değil. Güzel bir vakitte güzel şeylere denk gelmek gibi bazen. Bazıları için ise ihtiyaçların zamanında karşılanması. Demem o ki mutluluk kişiden kişiye değişmekte.

Mutluluğun belirli bir kaynağı yoktur. İnsanoğlu varolduğu günden buyana varoluş sebebini açıklama gayreti içerisindedir. Kimileri bunu dinlere dayandırır ölümden sonraki yaşama inanır ve bu varoluşu bir sebebe dayandırır kimileri ise bilimsel açıdan insanlığın varoluşunu açıklama gayreti içerisindedir ama bazı sorular her zaman ucu açık kalır nokta konulamaz. Yüzyıllardır mutluluğu arayan insanoğlu belkide bunu çok ötüde aradığı için gerçek mutluluğu bulamıyor. Oysaki mutluluk çok yakınımızda içimizde, kalbimizde. İnsanlara gülümsemek onlara pozitif yaklaşmak yardım etmek veyahut yardım istemek gibi temel olaylar bile insanı mutlu etmeye yeter artık bence mutluluğu öyle çok uzak diyarlarda aramak yerine biraz daha yakınlara bakarsak bulacağımızı umut ediyorum :blush: