Mutluluk aramakla bulunabilecek bir duygu mudur?

Sizce mutluluk aramakla bulunabilecek bir duygu mudur?

Arayan mevlasınıda , belasınıda bulur demişler. Mutluluğu aramak , kovalamak kendi elimizde. Hiç bir şey yukarıdan düşerek gelmez önümüze.

Mutluluk önce onu istemektir.Mutluluk aslında bizim kalbimizin derinliklerinde saklıdır ve istedikten sonra onu orada bulabiliriz.

Mutluluğu nerede aradığın ile alakalı bir durumdur. Mutluluğu bir insanda ararsan her zaman bulamazsın o duyguyu, fakat başka şeylerde ararsan bulabilirsin. Mutluluk Dünya’mızın en değerli madeni gibi nasıl en değerli madenler toprak altında gömülü ise mutlulukta bir yerlerde gömülü arayıp bulabilirsin. Önce kendinde arayacaksın, kalbine bakacaksın ondan sonra mutluluk zaten bulunur.

Mutluluk aranmaz aslında hep vardır fakat biz olumsuz düşünüp hayata olumsuz baktığımız için mutluluğu göremeyiz ve olmadığını düşünürüz. Mutluluk çok ufak şeylerde bulunmalı uzaklarda aranmamalıdır. Güzel bir havada dışarda yürümek evde bir keyif kahvesi içmek ya da gelecekle ilgili olumlu hayaller kurmak bizleri farkında olmasa da mutlu eder. Ruh halimiz durgun ise bir dostumuzu arayıp modumuzu yükseltebilir havamızı değiştirebiliriz. Karşımızdaki insanın enerjisi bize geçer ve mutlu oluruz. Evimizde bir evcil hayvanımız varsa onu okşayıp seversek yine mutlu oluruz. Aslında hayatta mutluluğu bulunduğumuz ortamda bulup şükür etmek bizlere yeterli gelir. Eğer bunların hiçbirini yapamıyorsak etrafımızdaki çocuklarla oynayıp onlarla konuşabiliriz. Çocuklara hayatla ilgili sorular sorup onların cevaplarını dinleyebiliriz. Çocuklar tarafsızdır bizlere farklı açılardan olayları görmemize yardımcı olabilirler. Polyanıcılık oynamak değildir bu saydıklarım. Aslında hepimizin etrafında olan güzel fırsatlardır.

Yani neden mutlu olursun neyi seversin ona göre onu ararsın bulursun, neden mutlu olduğu bilmen lazım ki ara

Her arayış olumlu sonuçlanacak olmasa da evet insan mutluluğu arayabilir. Hangi işin, uğraşın, ortamların, insanların, fikirlerin kendine mutluluk vereceğini düşünüyorsa o faktörlerin arayışında olabilir.

Burada önemli olan mutluluk kavramının sizin için neleri içerdiğidir. Çoğu kişi mutluluğu aradığını zannederken asıl mutluluğun yapmaktan hoşlandığı aktiviteler olduğunun farkında değildir.

sizce mutluluk aramakla bulunabilecek bir duygudur insan mutluluğu bulabilir.

Mutluluğu nerde aradığına bağlı kalkıpta bazı insanlarda ararsan elin de olan mutluluk da gider daha da çok üzülürsün ama asıl mutluluk insanin kendi içindedir neye sahip olduğunu neye ihtiyacının olmadığını anladığında mutluluğu gerçekten de bulabilirsin

Hayır tabii ki de. Öyle olsa herkes bir şekilde bulurdu. Mutluluk ansızın olur.

Mutluluk yolda giderken ugrayabileceginiz bir durak degil bir yasam modeli olaylara bakis aciniz yada yasadiginiz her ani degerlendirme cerceveniz size bir donus saglar olumlu yada olumduz dolayisiyla attiginiz her adima olumlu bakabilir ve olumlayarak yaklasip iyi taraflarini gorebilirseniz bu size mutluluk olarak geri donecektir

Mutluluk insanın içinde olan birşey yani ne kadar ararsan ara eğer senin içinde yoksa onu bulamazsın ufak şeylerden mutluluklar yaratamıyorsan kendini mutlu edemiyorsan arayıp mutlu olacağın şeyin bulduğun zamanda aslında mutlu olmayacaksın geçici bir mutluluk yaşayacaksın sadece

Mutluluk aranarak bulunmaz, mutluluk hissedilir, herhangi bir olayda veya insan ilişkilerinde soyut bir duygudur çünkü.

Öncelikle insanoğlu ruhla ayaktadır ve duygularına ruhuyla yön verir tezimi söylemek istiyorum. Bizi ayağa tutan şeyin manevi olduğu gerçeği gün gibi ortada ise, mutluluk maddi şeylerde neden aranır? Manevi varlığın mutluluğu maddi şeylerle ne kadar devamlı olabilir? Ruh sadece maneviyatla doyar ve sürekli mutluluğu bulur. Kendinizi kasmayın ve zorlamayın. Çok mutsuzsanız dine, ibadete sarılın. Manevi varlık manevi mutlulukla ilelebet olur.

mutluluk ilişkide aramakla bulunmaz arı gibi her çiçekte bal aramaya benzer. Arı bundan fayda sağlasa da ilişkilerde insanı yıpratır. Ama genel olarak düşünürsek mutluluğu ararsanız bulursunuz. Kimi insanlar maneviyatta bulur kimi insan da başka insanları mutlu etmekte bulur. Bazen bir hayvanın gözlerinde bazen kuşlara attığınız bir avuç yemde gizlidir mutluluk. Bir tek gülümsemenizle bile girdiğiniz ortama pozitif enerji taşırsınız bu da size mutluluk olarak döner saha çoğaltabiliriz bu örnekleri

Dünya varolduğundan beri insanlar hep mutluluğu ararlar, evlilik, iş gibi şeyler hep mutluluğa ulaşmak için yapılır. Bunun sonucunda mutluluğu bulanlar da vardır.

Mutluluk aslında yaratılabilen bir şey. Mutluluk aranmaz. Mutlu olmak kişinin kendisi ile alakalı bir durum. Mutlu olmak için insan uğraşmalıdır aslında.

Mutlu olmak aranılarak bulunacak bir şey değildir. Mutluluk yaşanılır. İçten gelir. Bazısı bir tane papatyayla mutlu olurken bazısı da bir demet kırmızı güle mutlu olur. Bazısı hava da gördüğü kelebeğe hayran hayvan bakarken mutlu olurken bazısı da mesela geyik görünce mutlu olur. Herkesin mutluluğu görecelidir. Değişkendir. Arayarak bulmaya çalışmak bence samanlıkta olmayan iğneyi aramaya benzer. Çünkü mutluluk görünmez, hissedilir ve yaşanılır.

Mutluluk denilen duygu, öyle aramakla bulunacak bir şey olduğunu düşünmüyorum, mutluluk sağlıkla eş değer bir duygudur bence, ruhen ve bedenen sağlıklı olan insan mutludur, bu da demektir ki hepimiz hastayız…