Mutsuzluk bulaşıcı mıdır?

Sizce mutsuzluk insanlar arasında bulaşıcı mıdır? Sizi etkiler mi?

Hayır tam tersi mutluluk bulaşıcı karşındakinide mutlu edersin mutlu olursan.

Bence mutlulukta mutsuzlukta insanlara bulaşır. Ben mutsuz olduğum zaman yanımda bulanan kişide bundan ister istemez etkilenir ve onunda morali düşer.

hem mutluluk hem mutsuzluk bulaşıcıdır bence ,çünkü birine güzel yüzle yaklaşırsanız olumlu yönde karşılık alırsınız . Somurtursanız aynı şekilde karşılık alırsınız

Bence bulaşıcıdır, çünkü bir insan mutsuz olursa başka birisinide mutsuz edebilir.

Değildir. Mutsuz birini gördüğümde , bir derdimin olmadığı aklıma gelir ve rahatlarım. Daha da mutlu olurum :smiley:.

Şöyle bulaşabilir.ayni ortamda bulunan bı kişi mutsuz olup kişilikleri de sözleri konuşması ile mutsuz edebilir bu şekilde olabilir.

Mutlulukta mutsuzlukta bulaşıcıdır. Negatif enerji ile dolu insanların olduğu ortamda ister istemez sende gerilir ve rahatsız olursun. İnsanlardaki olumsuz duygular ister istemez kişiye de yansır. Bu yüzden öyle ortamlardan mümkün mertebe uzaklaşmak gerekir. Çünkü mutsuzlukta ciddi anlamda bulaşıcıdır.

Hayır bulaşıcı olduğuna inanmiyorum. Çok mutsuz insan gördüm ama hiç etkilenmedim.

Bulaşıcı olduğunu düşünmüyorum. Bulaşıcı olsaydı mutlu kimse olmazdı.

bulaşıcıdır çünkü ondaki kötü negatif enerji sizide negatif olmaya sürükler

Bence degildir.mutsuz birini gorunce keyfini yerine getirmeye calisirim.

Mutsuz olana karşı empati yapılırsa mutsuzluk bulaşıcı olur.

Bence bulaşıcıdır aynı mutluluk gibidir, sevincini anlatırsın beraber mutlu olursun, derdini anlatırsın beraber kederlenirsin.

Evet çünkü biri mutsuzsa girdiği ortamında enerjini düşürür. Ve ordakilerinde mutsuz olmasını saylar, zaten hayat zor mutsuz insanlardan uzak dur.

Mutsuzluk tabi ki bana göre bulaşıcıdır. Mesela arkadaşım veya ailemden biri mutsuz olsa bende üzülürüm. Bu insan hormonunda vardır.

yakın bir arkadaşım yada kardeşim mutlu olduğunda bende mutlu olurum ama gülümsemek gerçektende bulaşıcı.

Evet. Bence mutsuzluk bulaşıcı. Arkadaşım , yakındır dostum mutsuz olunca bende o mutsuz diye mutsuz oluyorum. Tabi bu durum psikolojik de olabilir. Onun sorununu kendi sorunum gibi görüyorum .

Hem mutsuzluk hem de mutlu olmak bulaşıcıdır,o yüzden her iki durumu da paylaşmak gerekir.

Eğer mutsuzluk bulaşıcı olsa idi. Cenazelerde ağlayan ve ya mutsuz olan kişiler sadece ölen kişinin yakınları olmazlardı