Mutsuzluk gizlenmeli mi?

Kişi mutsuz olduğunu çevresinden gizlemeli mi, bu doğru birşey mi?

Hayır bence mutsuzsak bunu gizlemek yerine o mutsuzluğu yaşamalıyız diye düşünüyorum.

Hayır gizlenmemelidir. Mutsuzsak mutsuzuz kimseye hesap vermek zorunda değiliz.

1 Beğeni

Bulunduğumuz ortama göre değişir eğer bir iş başındaysak öğretmenlik gibi bir meslek yapıyorsak bunu öğrencilere hissettirmemiz gerekir

Aslında ülkemizdeki en büyük anormalliklerden biri. Genelde insanlar dışarıda hep mutlu yani mutsuz biri bu kadar mutlu insanı görüp kendini daha kötü hissedebilir o an anlayamaz yani insanların kendini mutlu gösterdiklerini. Neyse yani eğer yakın çevreyse göstermek doğru ama değilse gizlemek gerekiyor dünyanın kanunu gibi bir şey herkes böyle maalesef

1 Beğeni

Çok uzun süre mutsuz olmak iyi değildir.Bütün duygular insan içindir. Gizlendiği zaman da birikip daha sonra travmaya yol açabilir. Dertlestiğimiz birisi olursa mutsuzluğumuzu da paylasabiliriz böylece belki arkadaşımız bunun için bize bir çözüm bulabilir bulmasa bile size mutsuzluğunuzu unutturabilir. Mutsuz olduğumuzu yerine göre saklar yada açığa vurabiliriz. Örneğin bu durumdan kötü etkilenecek insanlar varsa ne kadar mutsuz olsak da mutlu gibi görünüruz.

Duruma göre değişir bence. Eğer bu durum çevresini etkilese söylemek doğru olmaz. Eğer etkilemiyorsa söyleyip mutsuzluğuna çare aranabilir.

Mutsuzluk bazı durumlarda gizlenir. Başkalarını da mutsuz etmek veya üzmek istemezsin dertlerinde. Ya da sana yardımcı olamayacaklarını düşünebilir bazen insan.

hiç bir duygu gizlenmemeli mutluluk paylaştıkça artıyorsa üzüntü ve mutsuzlulıuk da paylaştıkça azalır.

Kişi yakınlarına ve veya çevresine karşı bir takım şeyleri gizlemeye başlıyorsa, bu kişinin psikiyatrik sorunları oluğu için uzman yardımı alması gerekir. Mutsuz olduğunu iddia edip sosyal ilişkilerini de bu konuya dayandıranlara; Git Tedavi ol da gel denir! Her ne olursa olsun mutsuzluğunuz gizlenemez görünür!

Bence kesinlikle gizlememelidir. Yakınlarınla paylaştığın zaman onlar sana destek olmaya , mutlu etmeye çalışacaktır. Eğer ki gizlemeye çalışırsanız içinize atıp kendinize dert edersiniz ve bu sizi huzursuz edecektir. Bence yanlış bir şeydir.

">
Bence mutluluk hiçbir zaman gizlenmemelidir. İnsan mutlu olduğunda,güzel anlar yaşadığında bunu saklamak, gizlemek yerine bence etrafındakilerle, sevdikleriyle, dostlarıyla paylaşmalıdır. Mutluluğun bulaşıcı olduğunu, aslında kötü sorunların üstesinden geldiğini bilmeliyiz. Karşımızdaki insanlardan çekinip onların ne düşüneceğinden korkarak mutluluğu gizlemek, içine atmak, kimseyle paylaşmamak insanı yıpratır ve o mutluluğun bir anlamı olmayacaktır.

2 Beğeni

Hayır gizlenmemeli çünkü mutsuz olmamızın nedenini anlattıkça rakatlamaya başlarız

Mutsuzluk gizlenilecek bir şey değil. Ama bunu açığa vurduğunuzda da etrafımızda pek kimse kalmıyor.

gizlenmemelidir fakat güvenmediğimiz insanların yanında içimize atmalıyızdır insanlar can alıcı, üzücü noktalarımızdan bizi vurup kırabilirler bu yüzden yerine göre değişir.

Bence gizlemeli.Çünkü mutsuz olduğunu söyleyince insanlar daha da üzerinden geliyor.

Hayır gizlenmemelidir. Mutluluk nasıl paylaşınca çoğalıyorsa, mutsuzlukta paylaştıkça azalır. O yüzden ne kadar çok konuşursan o kadar çok iyi hissedersin.

Mutsuzluk gizlenmeli mi bu tartışılır fakat mutsuzluğumuzla diğer bizi sevmeyen insanları mutlu etmemek için genelde toplumumuzda gizlenir.

İnsan duygularına gem vurmamalı. Her duygu kendine göre özeldir. Mutsuzlukta mutluluk kadar öyledir. İnsan içinde bulunduğu durumu saklamamalı.

İnsan duygularını rahat rahat yaşamalı, içine atmamalı sonra psikolojik olarak kötü etkileniyor.