Müzik dinlemenin insana nasıl etkileri vardır?

Müzik dinlemenin insana nasıl etkileri vardır, fayadaları nelerdir?

Ruhu dinlendirir güzel ve hoş bir his insanda yaratır ve müzikten müziğe değişir

Müzik ruhun ilacı olup insanın her hali için bulunmaz bir nimettir. Her zaman keyif alarak dinlerim. Dinlediğim anda beni benden alıp başka diyarlara götürüyor .

insana acılarını unutturur rahatlatır kısacası ruhun gıdasıdır

Olumlu etkileri vardır. Özellikle hafif müzikler yani klasik müzik gibi müzikler kişiyi sakinleştirir, odaklanma kolaylığı sağlar.

İnsanı rahatlattığı yadsınamaz bir gerçektir bence

ruhu rahatlatıyor insan bir oh çeker gibi oluyor bence müzik gerçekten dinlemesini bilene çok faydalı kitap okumakta aynı

Benim ruhumu dinlendirir moralim düzelir çok mutlu olurum

insanı moda sokar mesela moraliniz bozukken arabesk dinleyin intihar edesiniz gelir

Müzik ruhun gıdısıdır.insanın psikolojisinde önemli rol oynar. Hayatımızın her yerinde müzik vardır sinemada cafede her yerde.

Ben yatarken bile dinliyorum çünkü farklı bir dünyaya gidiyorum ve birazda olsa hayatın dertlerinden kurtuluyorum.

Müzik sadece insanları değil hayvanları da derinden etkilemekte ve hayatına farklı anlamlar katmaktadır.

Güzel bir etkisi vardır bazen iyi bazen kötü müzik ruhun gıdasıdır

Öncelikle müziği hangi ruh haline göre dinlediğine bağlı ama bence müzik dinlemek her anlamda huzur ve mutluluk veriyor bana göre boşuna dememişler müzik ruhun gıdasıdır diye :slightly_smiling_face:

Müzik ruhun gıdasıdır.insanın piskolojik duygularının dışarıya yansımasıdır

ruhu güçlendiriyor. Benim ruhumu dinlendiriyor. Arkadaşlık yapıyor.

Müzik dinlemek insanı rahatlatıyor ve insana enerjisini toplamasında yardımcı oluyor.