Nadia Hashimi kimdir? Eserleri nelerdir?

Nadia Hashimi kimdir? Eserleri nelerdir? Kısaca anlatır mısınız?

Asil meslegi cocuk doktorudur . Afgan asilli yazardir . La casa senza finestre , due splendidi destini , the sky at our feet bazi eserlerindendir .

Nadia Hashimi asıl mesleği çocuk doktorluğudur. Afgan asıllı yazardır. Eseri ise kabuğunu kıran inci, ay düşerken, kadife pantolonlu çocuktur.

Nadia Hashimi 1977 yılında Amerika Birleşik Devletlerin’de doğmuştur yazardır . A House Without Windows ve The Pearl that Broke Its Shell yazarın kitapları arasındadır .

Nadia Hashimi asıl mesleği çocuk doktorluğu olan Afgan asıllı bir yazardır. 1977 yılında New York ‘ta dünyaya gelmiştir. Ailesi Afganistandan 1970 li yıllarda New York’ a gelmiştir. Daha sonra ülkelerine dönmeyi istemişlerse de Afganistana yapılan işgaller sonucu pek de güvenli olmayan ülkelerine dönememiş New Yor 'a yerleşmişlerdir. Annesi inşaat mühendisidir. Nadia 'nın eşi ise beyin cerrahıdır. 4 çocuğa annelik etmektedir. Çocuklar için yazdığı kitapları da varken ünlenmesine vesile olan ve ilk yayınlanan kitabı 'Kabuğunu Kıran İnci ’ olmuştur. Bu kitabıyla best seller listesine girmeyi başarmıştır. Diğer kitaplarından da bahsedelim : Ay Düşerken , Kadife Pantolonlu Çocuk , Penceresiz Ev …

Asıl mesleği doktorluk olan bir yazardır.1977 newyork doğumlu afgan asıllı bir aileden olan NADİA HASHİMİ 2014 yılında Kabuğunu Kıran İnci adlı kitabıyla 2016 yılında Penceresiz Ev isimli eseri ile uluslararası en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır.