Nargile bir paket sigaradan 2 kat daha zararlı’

Özellikle gençler arasında yaygın kullanıma sahip olan nargile sigaradan daha zararlı. Nargile içindeki aromaların nargilenin zararını azaltmadığını belirten Aslanbaba, "Aroma, sadece kullanılan o tütünün kokusunu değiştiriyor ama insan sağlığına verdiği zarar bir paket sigaranın iki katı oranında. dedi.

Doğru zaten nargile daha kötü ve tehlikeli sigaraya nazaran

Nargile içen bir insan 70 sigaraya bedel büyük bir zararı varmış. Yani hergun içen bir insan günlük yaklaşık 4 paket sigara içmiş olur. Artık siz tahmin edin zararını.

Nargileyi tehlikeli yapan tütünü değil üste yanan kömürüdür. Eğer sigarayı da kömürle içseydik sigara da kat kat daha zehirli olacaktı.

İçerisinde çok fazla ağır madde bulundurması sebebiyle 1 nargile 4-5 paket sigaraya bedel.

Sigara bağımlılık açısından bence nargileden daha riskli bir maddedir. Nargileyi çoğu kişi her gün içmez fakat sigaraya bir bağımlı oldun mu bırakması çok zordur.

Bence nargilede sigarada çok zararlı bunun önüne geçip içmemek lazım ama bunu bilmiyordum

Doğrudan duman ciğere gittiği için sigaradan fazla zararı vardır fakat sürekli değilde keyfi içildiğinde aromalarından dolayı sigaradan fazla keyif verir.

Nargilede insanlar içine daha çok duman çektiği için ve közü bitene kadar bu işlemi devam ettirdiği için sigaraya göre daha fazla zarar veriyor. İçindeki aromalardan dolayı zararsız olduğu sanılıyor ama o da bir tütün mamülü ve çok zararlı. Lütfen kullanmamaya özen gösterip bağımlılıklarımızdan kurtulalım. Çünkü elimizde bir tane hayatımız var ve bunu ömrümüz boyunca hastalıklarla mücadele ederek geçirmeyelim.

Yani ikiside çok zararlı bir şey ikiside tüketilmemeli aslında ama insanlar içiyor sigara zaten çok yaygın kullanılıyor ona birşey diyemiyorum ama nargile zaten ondan daha da zararlıymış madem sigara içiyonuz bari nargile de içmeyin

Bende sürekli bir zamanlar nargile kulanıyordum ve gerçekden his etim zararını nefes almakda zorlandıgım yüksek merdivenleri cıkamadıgım oldu

Zaten ülkemizde sigara içmek birçok yerde ve alanda yasak bu doğru ancak nargile kafe açmak yada satışı yapmak kolay nasıl oluyorsa.

Katılıyorum nargile zaten sigaradan daha zararlı. Aroması güzel diye daha az zararlı bir şey olmuyor.

Nargile halk arasında sigaradan daha az zararlı olarak bilinir . Direk solunduğu için ciğerlere verdiği zararın haddi hesabı yok .

Bunu nedeninin nargile iç sisteminin yani hortumların suyunun sürekli tazelenip temizlenmemesi yüzünden olduğunu düşünüyorum. Sonuçta ne kadar süre temizlenmez ise o kadar bakteri üretecek ve zararı artacak.

Kullanmadım. Kullanmayı pek istemedim. Hayatımda yaptığım en mantıklı hareketti. Cidden insan sağlığı için çok zararlı. Alkol, sigara, nargile gibi zararları olan şeyleri bunları kullanan insanlar tez zamanda umarım bırakır.

Bir ara severek içiyordum hatta beni kesmiyordu sigarayla birlikte içiyordum en son bütün kötü alışkanlıklarımı askıya aldım bir daha da içmedim