NASA kaşifi Kızıl Gezegen'e indi!

Perseverance (azim) Mars’a indi
keşif amacıyla Nasa tarafından Mars’a gönderilen keşif gemisi Mars’a başarılı bir şekilde indi.

Dünya ve insanlık için keşiflerini yapacak. Umarım hayırlı olur her şey. İnşallah bizde göndeririz.

Büyüleyici bir atmosferde canlı yayında Mars’a indirilişini izledim. İnsan isterse her şey yapar, doğru kullanım önemli.

Acayip güzel oldu isimlerimizde gitti ilk görüntüler geldi çok güzel bir şey bence gayet başarılı devamı olan başarılar olur inşallah:slight_smile:

Hayırlı uğurlu olsun, bakalım ne gibi şeyler bulunacak, inşallah başarılı bir çalışma olur.

Hayırlı olsun. Nasa uydu mu gönderdi yoksa insan mı gönderdi onu anlayamadım.

Evet bu olay gerçekten çok güzel bir olay ve ilk defa bu kadar yakına inmiş yanlış bilmiyorsam. Umarım güzel bilgilere erişiriz.

Çok büyük bir olay bu.Canlı yayında izledim.Çok fazla heyecanlanmadım ama güzel bir duyguydu.

Böyle farklı yaşam alanlarının bulunması insanoğlu için gelecekte birçok yarar sağlayacak .

Darısı bizim ülkemize umarım. Bu tür keşifler insanlık tarihi için çok önemli ve heyecan verici gelişmelere gebe olabilir.

Umarım güzel bilgiler gelir ,canlı bir şekilde inişini izledik . Çok güzel bir atmosferdi.

marsta daha önceden iniş yapan robotlar su buzu bulmuşlar. umarım orada bir koloni geliştirmemizi sağlarlar fakat bu yüzyıllar sürecek bir proje.

Bakalım neler keşif edecek. Bu tarz gelişmeler insanlık için gayet iyi olacak

İnsanoğlu dünyanın içine etti sırada yeni gezegen arayışları var bakalım bir sonraki macera hangi gezegen olacak çok merak ediyorum. Umarım bu gezegen arayışları dünyayı kötü değilde olumlu yönde etkiler.

Hayırlı olsun. Umarım insanlık için faydalı gelişmelere önayak olacak bir çalışma olur. Daha büyük çalışmaların yolunu açması dileğiyle…

yaaaa. keşke o geminin içinde olsam da başka bir gezegene gitme imkanım olsa. herhalde geri dönmezdim. başarılı oalrak inmesi süper. ayrıca bu kadar ilerlemiş olmamız süper. ben bu tür gelişmelerde türklerin almanların bilmem kimlerin yaptığına bakamam. insanlığın bir adımı olarak bakarım. başarıysa herkesin başarısıdır.

insanlık için güzel bir haber gerçekten . Umarım yaşama elverişli hale getirilebilir ya da öyle gezegenler keşfedilebilir . Üzülerek söylüyorum ki dünyayı kuruttuk ve sıradakine geçmek zorundayız .

Heyecanlanmamızı sağlayan bir olay gelişmeleri merakla takip edeceğim umarım toplum için güzel gelişmeler olur.

Hadi hayırlısı 1970’lerde heyecanla izlediğimiz ay maceraları gibi ilk insanı’da bir an önce Mars gezegenine göndermemiz dileklerimle.

Belki de binlerce yıl sonra oraya yerleşmiş olan insan ırkı bizim konuştuğumuz gündem olaylarını tarih dersi olarak görecek