Nasıl gamsız olunur?

Hayatı gamsız olanlar yaşıyor. Nasıl umursamaz ve gamsız olabiliriz? Kafaya takmamak için yapmamız gerekenler nelerdir?

Gamsız yaşamak için hiçbir şeyi kafana takmayacaksın, en kötü olaya karşı pozitif düşünceye sahip olacaksın. Her şey gülüp geçeceksin, hiçbir şeyi dert etmeyeceksin Ancak böyle Gamsız yaşanabilir.

Her insanda gam vardır kafaya takar. Kimisi fazla umursamazken kimisi bunu aşırı büyük boyutlara taşır. Dünya’nın ve sahip olduklarımızın geçici olduğunu bilirsek daha az sıkıntı ve sorunla karşılaşırız.

Gamsız olmak çok zor hele de etrafta psikolojisi bozuk insanlar olduğu sürece maalesef kafaya takmama sanatı denilen olayı öğrenmek gerekiyor.

İnsanların hakkımızdaki düşüncelerini umursamazsak ve eleştirilere kulak kaparsak olabiliriz.

Kimseyi ciddiye almadan yaşamayı öğrenerek insanları hayatının her konusuna müdahale ettirmeyerek.

Bir şeyi pat pat söyleyerek.Bir lafı uygunsuz yerde kullanmak.

gamsız olmanın en önemli olayı hiç bir şeyi umursamamaktır ve takmamaktır…

Yerine göre gamsız olmak daha iyidir bence. Bu insanın içinden gelir. Her duruma gamsız olunmaz.

çevrendekilerin duygu ve düşüncelerini takmayıp kendi bildiğini okursan ve istediğin şeyleri etrafindakileri nasıl etkileyeceğini düşünmeden gerçekleştirirsen gamsız olabilirsin. Bu da senin rahatlığını ve kafaya takmamazlığını gösterir.

İnsan kendi isteğiyle gamsız olamaz bence hayatta yaşadığı bazı şeyler onu gamsız olmaya iter. En çok değer verdiğiniz eşyanız kaybolduğu zaman buna çok üzülürsünüz ardından hangi eşyanız kaybolursa kaybolsun aynı üzüntüyü yaşamazsınız. Kişi, sevgi ve ayrılıklarda da öyle. İlk aşkınızı unutabildiğiniz zaman bir sonrakinde bunu hatırlar daha az üzülür daha az umursarsınız. Gamsız insan yoktur hayatta karşılaştığı şeylerden ders almış, güçlenmiş insan vardır.

doğuştan gelen bir özellik bence ne zaman bende gamsız olcam yeter desem içim elvermiyor yine aynı gamsız hep gamsız adamların dünya umrunda değil ki zor

gamsız olunmaz gamsız doğulur ve bence gamsız olmak iyi değil


Etrafında ne olursa olusun yaşadığın şeyi o anda bırakmayı öğrenmen gereklidir .

Bu bence sonradan kazanılan bir yetenek değildir. Yani gamsız olunmaz bence gamsız doğulur. Ne kadar takmayacağım hiçbir şey umurumda değil dediğimizde bile o bahsettiğimiz şeyi mutlaka ama mutlaka kafamız takılır. Gamsızlık öğrenilmez,doğuştan gelir kanısındayım.

Hiçbir şeyi kafaya takmayarak, boş vererek, sakin kalarak, verilen tepkileri azaltarak gamsız olunabilir.

Gamsız olabilmek için gerçekten hayatın size, sizin kaldıramayacağınız bir şekilde vurması lazım. Öyle bir vuracak ki bir şalteriniz atacak. O dakikadan itibaren hiç bir şey umurunuzda olmamaya başlıyor. :slight_smile:

Bence gamsızlık sonradan edilinen bir şey. Hayat üstünüze o kadar gelir ki insanlar bir anda öyle bir değişir ki işte o zaman gamsız olmaya başlarsınız. Bazen iyi olsada bazen kötüdür.

Gamsız olmak insanın sonradan edinebilecegi fakat ilk önce kişilik yapısı ile birlikte oluşur. Bazen ne kadar gamsız olmak isterseniz isteyin yapınız uygun olmadığı için olamazsınız. Yani gamsız olacağım artık dediğinizde hemen gamsız olamazsınız. Kimisinin doğasında umursamaz yaşamak vardır. Dünya yansa umrunda olmaz yoluna sakince devam eder ama kimisi ise bunu istese de genlerinde ve yapısında olmadığı için yapamaz. Gamsız olmayı denese de hep bir yerlerde içi içini yer ve acaba sorusu ile karşılaşır. Gamsız olmaya çalışmaktan ziyade bence birçok olaya olumlu yönden bakmaya çalışmak sizi daha çok rahatlatır. 100 TL niz düştü diyelim. Bunu kafaya takarsiniz fakat o para ile yapacaklarım belki başıma dert açacaktı veya olsun para gelir ama sağlığım yerinde diyerek olumlu düşünmek daha büyük kazanç olur her yönden. Gamsız adam ise aman düşerse düşsün der olayı degerlendirmez bile. Olumlu düşünce bizlere gamsizligin katacağını düşündüğümüzden daha pozitif yönler kazandırır. Tabiki bunu uygulayabilmekte ayrı sanattır.

Nasıl gamsız olunur? Çevresindeki insanların negatif duygularına görmezden gelerek yaşamına devam ederek gamsız olunur.