Nazar nasıl anlaşılır?

Nazar nasıl anlaşılır? Bunu anlamanın yolları nelerdir?

1 Beğeni

Bir kişide nazar olduğu hissedildiğinde bunu yok etmek için dualar okunur. Bu nazar duasıdır. Nazar değmesi kötü düşünceyle değil, karşındakini fazlaca, çokça beğenmek ile ortaya çıkmaktadır. Bazı kişiler nazarın kaza ve bela getirdiğini düşünürler. Kadınlar, küçük çocuklar nazardan daha çok etkilenirler. Mavi gözlü ve yeşil gözlü insanların nazarının daha çok değdiği bilinmektedir. Onun dışında nazar değen kişinin üstünde, nazarın belirtileri şu şekildedir:

 • Sürekli Uyku Hali
  Nazar değen insanın sürekli uykusu gelir, esner ve uyumak ister. Üstünde sürekli halsizlik olur ve yataktan kalkmakta çok zorluk çeker hatta kalkamaz.
 • Unutkanlık Nazar değen insan sürekli dalgın haldedir. Konuştuğu esnada bile ne söylediğini unutabilir. Unutkanlık çok artar bir anda bildiği şeyleri unutabilir.
 • Sakarlık Nazar değen kişi sürekli bir yerlere çarpıp durur. Bir şeyleri kırar, döker. Aşırı, normal günlü sakarlıktan fazlası görülür.
 • Aynı Kelimeleri Tekrar Etmek Nazar değen insanın diline sürekli bir şey dolanır. Bir şarkı ya da bir kelimeyi sürekli tekrar edip durur. Hep bir tekrar etme söz konusudur.
 • Kesici Aletlerden Korkma Nazar değen insan kesici aletlerden aşırı korkar, yaklaşamaz. Bıçak ve benzeri kesici şeyleri görmek istemez, yanında duramaz.
 • Uyku hali yapar hep esneme getirir. Eşyalar çabuk bozulur yada kırılır. Nazar değmiş kişi hastalanmış gibi belirtiler gösteriri.

  Ben çok esniyorum kafam çok ağrıyor kimse böyle nazar olmasın.

  İnsanlar bazen dış güçler yani duş gözleri tarafından kendilerine etken altına alındıkları için nazara uğramış olurlar Bazı insanlar birbirlerini istemedikleri için veya Bazı insanlar birbirlerine kıskandıkları için ya da tam tersi Bazı insanların birbirine karşı olan sevgilerinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir bunun en önemli etkilerinden bir tanesi bireyin üzerinde yoğun bir başka oluşturmasından kaynaklanmaktadır özellikle bireylerin üzerinde oluşturmuş olduğu başka neticesinde insanın günlük yaşamını içerisinde yapacak olduğu faaliyetleri yavaşlatacak derecede kendisine nüksetmek nedir bunun temel sebeplerinden Bir tanesi ise yoğun bir şekilde insan üzerinde etkisinin bulunmasından kaynaklanmaktadır bunun anlaşabilirler bilmesinin basit bir yolu vardır İnsanın sürekli olarak kendisini bir yorgunluk hali içerisinde hissetmesi Unutkanlığın olması ve sürekli olarak ilaç kullanıyormuş casına bir dalalet içerisine girmesinden kaynaklanmaktadır.

  Nazar değen kişinin üzerinde ağırlık vardır. Nazar olduğu düşünülen kişiye dua okununca duayı okuyan kişi esniyorsa nazar olduğu düşünülür. O kişinin üzerindeki ağırlık ile ilgilidir.

  Hayatımızda normalden farklı şeyler olabilir. Nasıl anlarız sorusuna gelirsek; nazar olan kişiyi esneme tutar diye biliyorum.

  1 Beğeni

  Kişinin sık sık esnemesi, gözleri yaşarması, herhangi bir nesnenin kırılması, halsizlik, hiçbir şey yapmama isteği ve yaşam sevinci olmaması bu belirtiler olduğu üzere nazar olduğu anlaşılır.

  Nazarın belirtileri… Sürekli esnemek,uyku ve halsizlik hali,hiç bişey yapmak istememek,gözlerden yaş gelmesi.Nazardan dua ve surelerle kurtulabiliriz.Özellikle nas ve felak sureleri…

  3 Beğeni

  Bir insan üzerinde nazar olduğu zaman çok uykusu gelir istemsizce saniyede bir esner, beti benzi sararır. Bir şeyi bir yere verdiğinde yerini unutur. Kafa karışıklığı gibi etkiler olduğu zaman o insanın üzerinden nazar olduğu bellidir.
  Nazara karşı önlem almak nazar duaları vardır önden nazar duaları okunsa nazar değmez. Ancak Nazar değen kişi de nazarı çıkmak için bolca Allah’a dua ederek nazar duaları okuyarak nazardan kurtulabilir.

  3 Beğeni

  Nazar olduğunda insan kendisi hisseder. Şuan dünyada dolunay etkili oluyor diyorlar mesela bu nazardir

  4 Beğeni

  Nazar olunca normalden huysuz ve huzursuz hissedilir. Böyle hastaymış gibi uyumak istenilir. Sürekli bir esneme hali olur. Başınıza sürekli kötü şeyler gelir. Evde bardak tabak falan kırılır durduk yere. Duaları okuyarak kurtulabilirsiniz.

  Kişi de nazar olduğunun en önemli belirtisi kişide uykuszuluk ve unutkanlık gibi sorunlarla karşılaşır. Bu gibi sorunlar karşısında nazar dualarına iyi gelen dualar vardır onlar okunmalıdır.