Nazikçe bir kişiye sevglisi veya sevdiği olup olmadığını nasıl sorabiliriz?

Sevgilisi veya sevdiği olup olmadığını böyle sevgilin varmı diye sormak bana kaba geliyor alternatif soru biçimleri varmıdır?

Ne gibi birşey diyerek sorabilirim?

Gün içinde zamanını nasıl geçirdiğini sorabilirsin mesela nerelere gidiyorsun kimlerle gidiyorsun gibi. Eğer sevgilisi varsa zaten aa işte erkek arkadaşımla şöyle yapıyoruz böyle yapıoruz tarzı cevaplar verecektir. Ya da konuşmanızın herhangi bir sıkıntı yaratıp yaratmadığını sorabilirsin erkek arkadaşın varsa falan diye. Öyle bir şekilde yumuşatabilirsin en azından.

Onun en yakın arkadaşının arkadaşı olup ona sordura biliriz veya arkadaşlarına sora biliriz.

ilk önce arkadaşlık kurup samimiyet kurman ve onun sana güveni olması lazım ondan sonra istediğin şeyi sorabilirsin. ilk önce arkadaşça yaklaş

Bence bunu yapmaya gerek yok twitter beğenilerini inceleyerek az çok sevgilisi olup olmadığını anlayabiliriz.

Bence bunu yapmaya gerek yok twitter beğenilerini inceleyerek az çok sevgilisi olup olmadığını anlayabiliriz.

twitter veya instagram kullanmıyor malesef olsaydı bu soruyu zaten oradan öğrenebilirdim.

Sormadan da öğrenme yöntemleri var aslında
kullandığı sosyal medya hesaplarını kontrol edebilirsin eğer herhangi bir cevap bulamadıysan seninle konuşuyorken nasıl hitapta bulunduğuna ne sıklıkla cevap verdiğine seninle konuşma çabasına bakarak öğrenebilirsin hala bir cevap bulamadıysan seninle bir etkinlikte bulunmak isteyip istemediğini sorabilirsin

Sormadan da öğrenme yöntemleri var aslında
kullandığı sosyal medya hesaplarını kontrol edebilirsin eğer herhangi bir cevap bulamadıysan seninle konuşuyorken nasıl hitapta bulunduğuna ne sıklıkla cevap verdiğine seninle konuşma çabasına bakarak öğrenebilirsin hala bir cevap bulamadıysan seninle bir etkinlikte bulunmak isteyip istemediğini sorabilirsin

kişiye sormadan aracılar vasıtasıyla arkadaş es dost gibi kişilerle öğrenmek mümkündür

Sohbet esnasında az çok anlaşılabileceğini düşünüyorum. Zaten sevgilisi veya sevdiği olan birisi sözcüklerini ona göre seçip konuşur diye düşünüyorum.

bide durumu aracılara açıklamak var diyorsun daha çok işimiz var desene acaba ne gibi tepkiler verir bir yandan da korkuyorum yani benim sevdiğim var derse veya sevgilisi var derse arkadaşı moralim çok bozulur ayrıca arkadaşı gider söyler yani.

Araya bir aracı sokmadan o kişiyle direkt bir sohbet kurmanız ve sohbet esnasında ipucu toplamanız mümkün aslında. Hiç tanımadığınız biri ise direkt ilişkin var mı sorusunun uygun düşeceğini sanmıyorum. Sohbete yedirilerek bu sorunuza cevap bulunabilir.

Aslında tanışıyoruz ama çok samimi değildi bir kaç aydır samimi olduk yani sormak istiyorum bir yandan da hiç söyleme kaybedersin diye kendimi dizginliyorum ne yapacağımı bilemiyorum malesef.

Birkaç aydır samimi iseniz bu kişinin bir ilişkisi olup olmadığına dair bir fikriniz olması gerek aslında. Direkt bahsetmese bile sohbet arasında lafı geçerdi diye düşünüyorum hayatında biri olsa eğer.

Nazikçe gidip insanlara sorabilirsiniz bu kadar strese gerek yok :slight_smile: sonuçta insanlar size kibarca cevap verir.

Bir kere kötü bir anım olduğu için artık yoğurdu bile üfleyerek yeme kararı aldım hocam.

İnan bana her konudan sohbet döndü ama tek o konuda sohbet dönmedi. Bence yok gibi ama yinde %100 emin olmak lazım hocam.

İnsanlarla iletişim kurmaktan utanılmamalıdır. Bu gayet doğal bir şeydir. Karşıdaki insanla sohbet ederken bu soru gayet net sorulabilir.