Neden dost acı söyler denilmiştir?

Neden dost acı söyler denilmiştir?

Çünkü insanın dostu herşeyi soyler.kirilacagini düşünmez.kirilsa bile onun iyiliği daha önemlidir acı konuşan dost icin

Gerçek dost sırf kötü olmayayım karşımdaki beni iyi bilsin diye samimiyetsizce davranıp olumsuz gördüğü bir davranışı olumluymuş gibi yansıtmaz, arkadaşının kendisini düzeltmesini ister.

Bizim iyiliğimizi düşündüğü için sahte yalan avutacağına doğrular yaksın canımızı

Dost olan kişi kirilacagini bilse bile doğruyu soyler doğruda her zaman acıdır

Gerçek dost sırf kötü olmayayım karşımdaki beni iyi bilsin diye samimiyetsizce davranıp olumsuz gördüğü bir davranışı olumluymuş gibi yansıtmaz, arkadaşının kendisini düzeltmesini ister.

Dost olan kişi kirilacagini bilse bile doğruyu soyler doğruda her zaman acıdır

Dost dediğin herşeyi açık açık yüzüne söyler. Kırılma diye gerçekleri saklamaz.

Acı deyilde doğruyu söyler o sana acı gelir zaten doğrular hep bi yerde acıdır hərkes için.

Doğrusunu dostu söyler çünkü. Onu umursamayan biri ise güzel sözler söyleyerek vicdanını rahatlatır.

Elden duyacagana dostundan duy daha iyi be ce dost her zaman gerçekleri açıklar

Dost herşeyin doğrusunu söyler,senin kırılmayacağını bildiği için uyarır.Dost olmayan insan arkandan kuyunu kazar yüzüne bişey söylemez…

çünkü dost her zaman senin iyiliğini isteyen kişidir. Gerçeklerle yüzleşmeni ister dost. Bu senin canını yaksa bile bunu söyler.

Bence dostlarımız olayları bize farklı açıdan baktırıp gerçek olanı bize gösterebileceğinden dolayı yani başka bir deyişle dostlarımızın o pembe pencereden bakmayı değilde bütün olaya gerçeklik ile bakmamızı sağladığından olabilir diye düşünüyorum.

Hatanıda ayıbınıda yüzüne söyler bir daha yapma diye de ondan bence

Çünkü dost iyi de olsa kötü de olsa her zaman senin iyiliğini düşünen kişidir.

Dost insanın kusurunu söyler ama tanımadığımız kişi bizim kusurlarımızı söylemez. Dostumuz bizim düzelmemizi ister bundan dolayı hatalarımız konusunda bizi uyarır.Ailemizen birini kaybedersek de bizi haberdar eder.

Kimsenin sana söyleyemediği yalandan destek olduğu zamanlarda sana gerçeği tüm berraklığıyla gösterebildiği için.

kötülüğünü üzülmeni istemedigi icindir acı söylemesi her gun öleceğine bir defa öl

Dost, sözde dostlarımız gerçekleri söylermiş, kötülüğümüzü istemezmiş, sahi gerçekten kaldı mı böyle insanlar ya…