Neden herkes bu senenin kötü geçeceğini düşünüyor?

Herkes bu seneye dair neden bu kadar umutsuz arakadaşlarımın çoğu daha da kötü günler göreceğimizi söylüyor.

Çünkü ortada bir virüs var ve mutasyona uğrandığı söyleniyor. Aylardır evinden çıkmayanlar var. Mevsimlere baktığımızda küresel ısınma sorunu var. Istanbul da 2-3 yıldır doğru dürüst kar yağmıyor bunun en basit örneği… Gençler eskiden sokakta akşama kadar oynarken şimdikiler ise barlara falan gidiyorlar… :frowning: konuya dönücek olursak da bazı insanlar bilerekten abartıyorlar.
Mesela sınavdan 90 beklersin fakat birisi sana sınavdan kaç bekliyorsun diye sorduğunda sen çok da iyi geçmedi 60-70 bekliyorum dersin ki açıkşandığında düşürülen umutla birlikte yüksek alınca aşırı sevinirsin…
Bilerekten yapanlardan bazıları ise sözde havalı oluyorlar
2021 e girdik ee noldu şimdi… Gibi.
Ne yazık ki böyle insanlar da var…
Yani böyle insanlara inanamıyorum sorduğumuzda neden böyle kötü, karamsar düşünüyorsun diye. O da by sene de çok kötüydü nasıl güzel olabilir ki yine aynı olacak. Dersler :confused:
Birazcık fazla konudan sapmış olabilirim kusura bakmayın :slight_smile:
Ama bu söylediklerim de bana göre haklıyım ve bana haklı verecek bir çok insan vardır illaki…

Çünkü her yıl bir sonraki yılda mutluluk var diye başladık ama maalesef virüsler, depremler izin vermedi. Ama yine de bence insana umudunu hiçbir zaman yitirmemeli.

güzel geçmesi dileğiyle ilk önce şöyle bi söz vardır gelen gideni aratırmış inşallah bu sene yanılırız güzel geçer

Çünkü daha korona bitmedi ve ekonomik olarak köyü bir durumdayız. Kimsenin gelecekten bir umudu kalmadı artık.

İnsanlar kötü günler geçire geçire artık iyiyi düşünemez oldu. Düşünsek de ardından kötü bir şey çıkıyor. İnsanlar hep stres altındalar artık ne yapacaklarını bilemez hale dönüşüyorlar.
UMARIM 2021 VE DAHA SONRALARI SAĞLIKLI MUTLU KAZASIZ VE BELASIZ GEÇER

2020 yoluna felaketlerle başladık ve hala devam ediyor. Yeni yıla girmek buna çözüm değil değişen bişey yok. Devamını yaşayacağız

Geçen senenin çok kötü felaketlerle başlaması ve bu senede virüsün halen tam silinmemiş olması

Galiba insanlar tarihten ders çıkartma yetisine sonunda sahip oldu fakat yanlış zamanda yanlış yerde kullandıklarının farkında değiller.