Neden terörü İslam'la ilişkilendirmeye çalışıyorlar ?

Avrupa medyası neden böyle bir algı yaratıyor?

Bu durum aslında bugün ortaya çıkan bir şey değil. Tarihe dönüp baktığınızda bu algının temelini “Oryantalist” liğe kadar gider.

Çünkü Emperyalist ve Siyonist bekçiler kendi dinlerinin hak din olduğunu düşünerek diğerlerini yalan veya terörist olarak adlandırılıyorlar. Özellike Siyonist İsrail’in Tevrat kitabında yazan ilerki yıllarda İsrailoğulları ile Müslümanlar arasında geçecek olan büyük savaşa çoktan başladıklarını gösterir. Müslümanlardan tekrar Hz. Muhammet (sav) zamanında müslümanlığın sınırlarının büyük sınırlara ulaşmasında olduğu gibi, yeniden büyük sınırlara ulaşılacağından korkuyluyor bu yüzden İslamiyet terörizm olarak gösterilmek isteniyor.

İşid islam adına eylem yaptığını söylüyor ve bazı İslam devletleri de bu örgütü destekliyor . İslamla bir alakası yoktur. Şiddetin İslam da yeri yoktur.

Taliban, El-kaide, IŞİD gibi İslami terör örgütleri bunun sebebidir ve haksız da sayılmazlar. Müslümanlar cihat düşüncesi ile insan öldürmeyi sevap sayarlar ve bu da kötü insanların bunu kullanmasını sağlar. Bu tür terör örgütleri de sadece Avrupa’da ya da dünyada değil müslümanlar tarafından da kabul edilmemektedir.

Ortalıkta duyulan terör örgütlerine bakınca hepsi sözümona Müslüman. Dünyada İslamafobinin tek sebebi de onlar. El Kaide, Boka Haram, İşid, El Nusra, Eş Şebab, Hamas, Taliban ve tabii ki Fetö… gibi bir çok İslami Terör örgütü var. Bu durumda Avrupa’nın korkması ve Müslümanları terörle ilişkilendirmesi gayet normal.