Nefretin üstesinden nasıl gelinir?

Nefretin üstesinden nasıl gelinir? image">image

2 Beğeni

Bence insanları umursamayarak birçok duygunun üzerinden gelmek mümkündür yani çünkü sevmediğiniz birine böyle güçlü bir duygu beslemek anlamsız olur.

4 Beğeni

Nefrette bir duygudur neticede eğer bu yanınızı bu özelliğinizi törpülemek istiyorsanız bu duyguyu öncelikle kabullenmeniz gerekiyor. Sonrasında ise umursamayarak bu ve bu gibi kötü hissettiren duygulardan kurtulmak mümkün.

5 Beğeni

Bu duygunun insana bir şey kazandırmayacağı bilinmeli iyi olmak zor değil bence

4 Beğeni

Nefret de diğer tüm duygular gibi insanı esir alabilir. Bunu aşmak için ülkedeki adalet mekanizmasının oturmuş olması gerekir. O da olmazsa Allah’a havale eder, unutmaya çalışırsınız. Tabii haklı yere nefret ediyorsanız. Durduk yere nefret edenlerin psikolojik tedaviye ihtiyacı var.

3 Beğeni

Nefret üstesinden kolayca gelinebilecek bir duygu değil ne yazık ki. Bunun için meditasyon ve tasavvuf tavsiye edebilirim. Nefret duygusunun yerini olumlu bir duygu ile doldurmaya çalışırsak zamanla bu duygudan kurtulabiliriz.

5 Beğeni

Aşkta nefrette çok güçlü duygulardır. Bunlar aniden gelişebilir. Nefret duygusu herşeyden yoğun yaşanabilir. Ve eğer engellenemezse intikam alma duygusuna da dönüşebilir ve bu çok tehlikeli bir duygudur. Bu yüzden nefret edilen şeyden uzak durmaya ve hayatınızda yokmuş gibi davranarak kurtulabilirsiniz.

4 Beğeni