Neşter nedir? Hangi alanlarda kullanılır?

Neşter nedir?

Hangi alanlarda kullanılır?

Kimler kullanır ?

Neşter genellikle doktorların ameliyat sırasında kullandıkları kesici alettir.
Genellikle tıpta kimi zaman çeşitli sanat ve zanaatlerdede kullanılır.

neşter, ameliyatlarda kullanılan deriyi kesmek için kullanılan çok keskin bir bıçak türüdür. başka işler kullanılması doğru olmaz. ayrıca tehlikelidir. yanlışlık ile geri dönülemez kazalara sebebiyet verebilir. bu yuzden dikkatlı olunmalıdır.

Neşter yani bisturi genellikle cerrahi operasyonlarda kullanılan bir alettir. Kullanım alanına göre farklı açılarda olanları vardı. 20,15,11 gibi farklı boyutlarda olanları vardır. Genel olarak karbon çeliğinden imal edilir.

Neşter ameliyatlarda kullanılan bir alettir.Hastanelerde kullanılır.Doktorlar kullanırlar.

genelde doktor tarafından ameliyatlarsa kullanılır. Tabi başka alanlarsa da kullanılıyor.

Neşter genelde sağlık alanında kullanılan bir tür ameliyattan gerçekleştirip kesilen bıçak türüdür. Doktorların kullandığı ameliyat malzemelerinin masada bulunan temizlenmiş stilize edilmiş kesici alettir.

Neşter, doktorların ameliyatlarda deriyi kesebilmek için kullandıkları kesici bir alettir. Ameliyat sırasında ameliyat edilmek istenen yere ulaşabilmek için deriyi kesmek gerekir. Bu yüzden doktorlar ameliyatlarında neşter kullanırlar.

neşter çol keskin bir bıçak türüdür. Neşteri doktorlar ameliyatta kullanırlar. Çapı bir kilometreden küçük olan bu uydu Jüpiter’in en küçük uydusu olabilir. Bu uydunun şekli gerçekten tuhaf ve bilinen Jöviyen uydulardan farklı bir yörüngeye sahip.”
Araştırmada uydulardan 9’unun gezegenin dönüş istikametine ters, 3’ünün ise dönüş istikametinde yol aldığı tespit edildi.

Ameliyatlarda kullanılan.bir bıçak türüdür. Genelde uzman doktorlar kullanıyor

Neşter hassas kesim işine yarayan bir tür metal kesim aracıdır. Kullanım alanları genelde ameliyat hanelerdir. Bunun dışında telefoncular da ve araç kaplama yerlerinde kullanılır. Kullanma sebepleri telefon yada araçların dışına yapılan kaplamaları kesmek içindir. Doktorlar, Telefoncular ve Araç kaplamacılar kullanır.