Nişanlılık döneminde ayrılmanın nedeni ne olabilir?

Nişanlılık döneminde ayrılmanın nedenleri ne olabilir?

Nişanlılık dönemi zaten kişilerin birbirini tanıma dönemidir. Bu nedenle taraflar birbirleri için doğru kişi olmadığı düşünürse ayrılırlar. Gerçi bu durum sadece iki kişi yüzünden olmaya da bilir. Bu dönemde aileler arasındaki huzursuzlukta nişanı bozmak için sebep olabiliyor.

Nişanlılık döneminde ayrılıkların sebebi bence insanların ilişkilerini daha fazla ciddiye almasından kaynaklanıyor sonuçta bir evliliğe adım atılıyor ve eğer kafaların uyuşmadığı konusunda taraflardan biri fikrini değiştirirse bu ayrılığa neden olabilir

En büyük sorun gelinin aşırı şekilde altın eşyası istemesi. Gelinin kaynanasından dolayı yaşanan sorunlar gibi gereksiz şeylerden nişan bozuluyor.

Genellikle çiftler biraz durgun bir dönem geçiriyor ama ailelerinin anlaşmazlıkları ayrılıklara yol açıyor.

Görücü usulü evlilikte nişanlılık dönemi birbirini tanıma dönemidir. Anlaşamazlarsa ayrılırlar.

Birbirlerine uygun olmadıklarını anladıkları için geç olmadan nişanlılık döneminde ayrılmak normaldir.

Nişanlılık dönemi en güzelidir derler bir de. Evlenme hazırlıklarında çiftlerin, ailelerin arasında birçok sorunlar çıkıyor. Sen bunu yapmadın, bunu almadın, böyle dememiştiniz vs. İlişkiler de haliyle zedeleniyor, insanın tahammülü kalmayınca da maalesef ilişliye nokta koyuluyor.

Tanıdığım zannettiğin insanın birden bambaşka bir halini görüyorsun ve olmaz diyorsun.

Nişanlıyken ayrılmanın nedeni verilen sözlerin tutulmaması ve ilişkide ki kişilerin olumsuz yönde üzülmesi ve aile baskıları ayrılığa sebebiyet verebiliyor.

Düğünde istenilen maddi şeyler, aileler tanışınca anlaşamayabiliyor ya da tahammüller azalıyor.

Nişanlık dönemi,sevgililik zamanlarından oldukça farklı.Nişanlık döneminde,çiftler iyice birbirini tanımaya başlıyorlar.Doğal olarak,bir birlerinde sevmedikleri ve hoşlanmadıkları yönleride ortaya çıkıyor.Üstesinden gelemedikleri sorunlar yüzünden de ayrılıklar yaşanabiliyor diye düşünüyorum.

Genellikle evlilik hazırlığı aşamalarındaki sorunlardan veya ailelerden kaynaklı problemler çıkabiliyor nişanlılık sürecinde. Gayet doğal bir durumdur.

Evliliğin verdiği yükümlülükler ve aile baskısı. Çünkü karşı tarafın ailesi daha çok karışıyor geline/damada. Yok evinizde şu olsun yok düğün böyle olmalı. Bir ev şunsuz olmaz vs. Bu yüzden evlilikler başlamadan bitiyor.

Nişanlılık döneminde herkesin gerçek yüzü ortaya çıkmaya başlar . Ayrılık sebepleri genelde senin annen şöyle dedi benim annem böyle dedi muhabbeti ve eşya muhabbetinden oluyor

Nişanlılık döneminden ayrılmalarının birçok sebebi vardır. anlaşmazlık, tartışmalar ailelerin anlaşmazlıkları verdiği sözleri yerine getirmemeleri veya nişanlı olduktan sonra huyunu suyunu hareketlerinin değişmesi gibi birçok neden vardır.

Şimdi bunu bilemeyiz, kişiler arasında uymayan bir şey vardır biter
karşılıklı birbirlerinde sevmedikleri huy davranış vs bir şey vardır ayrılırlar

İşler ciddileştikçe taraflardan birini korku ve panik sarmış olabilir dolayısıyla bu da ayrılıkla sonuçlanabilir.

Ailelerin tavırlarından nişanlılarda etkileniyor. Ya da bu stresli dönemi yönetemiyorlar kavga ediyorlar ve birbirlerinden ayrılıyorlar. Maddi istekler ağır gelebilir. Karşı tarafta bunların yapılmasında ısrar ederse bu iş ayrılığa sürükleniyor. İnsanlar birini asıl bu zamanlarda tanıyor.

Bunun öyle kesin bir cevabının olması mümkün değil. Ağır sebepler yaşanabilir ondan ayrılık meydana gelebilir. Anlaşmazlık olabilir.