Norman Itzkowitz kimdir?

Norman Itzkowitz kimdir?

Itzkowitz 6 Mayıs 1931’de New York’ta işçi sınıfına mensup Yahudi bir ailede dünyaya geldi. 1952’de kazandığı Buitoni Bursu sayesinde, kültürel ve akademik deneyim elde ettiği Perugia Yabancılar Üniversitesi’nde öğrenim gördü. 1975-1989 yılları arasında Princeton Wilson Koleji’nde hocalık yaptı. Bunu yaparken, öğrencilere kolej hayatının sosyal, kültürel ve akademik yönlerini yönetmede liderlik becerileri geliştirmelerine yardımcı oldu.

Itzkowitz, Osmanlı İmparatorluğu ve Yakın Doğu çalışmaları hakkında birçok kitap ve makale yayımladı. Çalışmalarının çoğunu Robert Roswell Palmer, Gordon Craig, Cyril Black, Osmanlı tarihi danışmanı Lewis V. Thomas ve psikiyatrist ve psikanalist Vamık Volkan ile yaptı. Ermeni Soykırımı iddialarını reddetti. 20 Ocak 2019’da 87 yaşında hayatını kaybetti. Kendisi çok çağdaş birisiydi. aynı zamandaa mükemmellll bir ATATÜRK hayranıdır. ÖLÜMSÜZ ATATÜRK kitabının ortak yazarlarındandır. Pek çokk kitap yazmıştır. Okumanızı şiddetlee tavsiye ediyorumm. Kitap okumak Güzeldirr…

Norman Itzkowitz Amerikan akademisyen profösördür. Norman Itzkovitz aynı zamanda bir Osmanlı tarihçisidir. Yakındoğu çalışmalarıyla psikaanaliz çalışmalarını harmanlamış bir kişidir.

Norman Itzkowitz Princeton Üniversitesinde araştırmalarda bulunan Amerikalı akademisyendir. Yakın Doğu Araştırmaları yapmıştır. Aynızamanda Osmanlı Tarihçisidir.

Norman Itzkowitz, Princeton Üniversitesi’nde Yakın Doğu Çalışmaları profesörü olan Amerikalı bir akademisyendi. Yakın Doğu Araştırmaları’na psikanaliz algısını getiren bir Osmanlı tarihçisiydi. Itzkowitz aynı zamanda 1975’ten 1989’a kadar Princeton’daki Wilson Koleji’nin Master’ıydı.
6 Mayıs 1931, New York, Amerika Birleşik Devletleri
Ölüm: 20 Ocak 2019
Eğitim: Perugia Yabancılar Üniversitesi