Norveç böğürtleni yağı nedir? Ne işe yarar? Hangi alanlarda kullanılır?

Norveç böğürtleni yağı nedir?

Ne işe yarar?

Hangi alanlarda kullanılır?

Norveç Böğürtleni yaygın olarak kuzey yarımkürede, Norveç, Grönland, İzlanda, Kanada ve Alaska’da ıslak çayırlarda yetişen dünyanın en zor bulunan ve bu nedenle en pahalı böğürtlen cinsidir. Norveç böğürtleni yağı ise Norveç böğürtleninden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen çok güçlü bir nemlendiricidir. Cilde direkt uygulanabilen bu yağ içerdiği minerallerle cildin mineral ihtiyacını karşılar. Antioksidan etkisinin desteği ile cilde detoks etkisi yaparak yaşlanmaya karşı hücrelerin genç kalmasına yardımcı olur. Cilt elastikiyetini arttırarak kırışıklık karşıtı rol oynar. El ve dudak çatlamalarında, ciltte oluşan pullanmalarda,doğum çatlakları gibi problemlerde kullanılır. Norveç böğürtleni yağı C vitamini, E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve benzoikasit bakımından oldukça zengindir.

içerisinde c vitaminini bulunduran oldukça yararlı bir ilaçtır faydaları saçları ve cildimizi canlı tutar cilt temizliğinde kullanılır.

bolca c vitamini içerir cilt temizliği için kullanılır

Norveç böğürtleninin içinde çeşitli mineraller ve çeşitli vitaminler bulunmaktadır. Bu Norveç böğürtleni denilen bitki genellikle ilaç yapımında kullanılmaktadır ama bu böğürtlen yağından çeşitli maskeler yapılmaktadır ve bu maskeler cildi doyasıya beslemeye yarayacaktır. Güzellik merkezleri uzmanlarımız ve kuaförlerimiz de çok sık kullanmaktadır bunu . Saçlarımızın kepekli yerlerini de temizlemeye yarayacaktır.