Norveç, İsveç ile sınırını kapattı

Yeni tip korona virüs te daha hızlı yayılan cinsi İsveçte görülmüştü. Ve ülkeler İsveç ile sınırlarını kapatmaya başladılar. Bunlardan biri de Norveç oldu.

E yani mantıken ülkelerin uçuşları komple durdurması gerekiyor bu virüsün yoık olması için.Birde mutasyonlu ülke için sınırların kapatılması normal bence.

Çok geç kaldılar sınırları kapatmada uçuşları yasaklamada ama olsun zararın neresinden dönsen kardır

Hızlı davranıp önlem alacaklar. Böylece kısa sürede yayılması azalabilir. En başta önlem almak iyidir.

Bence çok mantıklı bir karar ülkeler hep önceden önlem almaya başlıyor. Biz bile aldık

Bu ülkede yeni tip korona çok hızlı yayıliyormuş. Kapatmak icin geć kalmış olsalar da en azindan kapatmışlar.

Tehlikenin içlerine iyice girmesine izin vermeden erken müdahale edip tedbirlerini almışlar.

Çok yerinde bir karar, nekadar çabuk davranılırsa o kadar iyi olur. Mutasyonlu virüs çok daha çabuk yayılmakta ve kuzey Avrupa’da etkili olmakta. Diğer ülkelerinde ayni şekilde önlemlerini sıklaştırmaları gerekir.

Her ülke sınırını kapatmalı. Bir süre de devam etmeli. Yoksa mutasyona uğrayıp sürekli karşımıza çıkacak. Yeterli önlem almalıyız. Yapılan bu yasaklar daha sıkı hale getirilmeli. Şu anda yapılan kısıtlamalarda yeterli değil

çoğu ülke artık sınırlarını kapatmaya başladı. Tehlje yine artıyor

Kaoatılsada her şekilde bulaşacagina inanıyorum.Tek umudum bu aşıların koruyuculuğunun olup mutasyonlu virüsten de etkilenmemesidir.

Aşı bitikten sonra kapatmaları daha mantıklı :smiley:

Bu yeni mutasyonlu virüs hangi ülkede çıksa oraya gidiş gelişlerin kapatılması lazım çok mantıklı bir hareket olmuş türkiyede bunu yapıyor en mantıklı hareket.

Diğer ülkelere bulaşmaması adına seferlerin iptal edilip sınırların kapatılması gerekiyor. Yoksa bu virüsten nasıl kurtulacağız.

Çok iyi olmuş. Ne kadar hızlı harekete geçilirse o kadar iyi yani. Herkes korkuyor. Daha fazla insan ölmesini istemiyoruz. Bunlardan biri bizler de olabiliriz. Tedbir almışlar inşallah ülkelerinde yoktur.

İyi olmuş sınırları kapatarak virüs ilk başladığında sınır kapıları kapatmaları lazımdı geç oldu

Bence yapılması gerek dünya genelinde yurt dışı çıkışlarının kapatılması bu virüs bitene kadar ülkeler bir süre virüsle baş etmelidirler.

Covid-19 ilk çıktığında tedbirler en üst düzeyde tutulsaydı ve insanlar bunu ciddiye almış olsaydı çoktan bu virüs sorunundan kurtulmuştuk.

Her ülkenin durumuna göre önlem alıyorlar sanırım ortak bir hareket pek olmadı, lakin tam kapanmada yaşayamıyorlar.

bu aralarda covid 19 un her versiyonu avrupada çıkmaya başladı ne halt ediyorlarsa artık Allah yardımcımız olsun .