Nubuk Koltuklar Nasıl Temizlenir?

Nubuklar, özel bir deterjan ve işlemle mi temizlenir? Neler kullanabiliriz ve nasıl uygulanmalıdır?

Makineler var makine ile temizlenebilir deterjan ve dalanla da teizlwne bilrir

arap sabunu ile temizlenebilir.

Nubuk koltuğunda, kumaş türü çok hassas olduğundan dolayı temizleme işleminde dikkatli olunmalıdır aksi takdirde koltuk zarar görebilir. Hassas bir kumaş olduğundan deterjan kullanılması pek tercih edilmez. Temizlemek için bu tarz koltukların özel kitleri var onları satın alıp, işlemleri öyle uygulayabilirsiniz.


Nubuk koltuk temizliği şurasında çok az su kullanılması gerekmektedir. Nubuk koltukların çok çabuk yıpranan bir malzeme olduğundan dolayı bol su ile temizlediğinde çok daha koşa sürede yıpranmaya neden olabilmektedir. Nubuk koltukların temizliğinde çamaşır suyu, aseton, ağartıcı ya da sucu sabun gibi kuralın renginin açılmasına ve yıpranmasına neden olan ürünleri kullanmamak gerekir.
Temizleme Yöntemleri
Nubuk koltuklarının temizlerken ilk olarak makina yardımıyla koltuklardaki tozu iyice çekmelisiniz daha sonra temizlik için kullandığınız bezi kalın bir bez olmaması gerekir bunun için ince mikrofiber bezleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Koltuğu silerken çok az su kullanın koltuğu sileceğiniz bezi iyice sıkın daha sonra makina ile koltuktaki fazla duyu hızla kurumadan çekin. Temizlik için beyaz kalıp sağın kullanın sabunu bezinize sürerek köpürtecek çok bastırarak silin bu şekilde koltukların saha temiz olur. Nubuk koltuk temizliğini sürekli yapmamak lazım 6 ay da bir olmak üzere yaparsanız daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Günlük olarak süpürge makinası ile tozunu alabilirsiniz böyle koltuğunuz çabuk kirlenmez.

Temizleme makineniz var ise onun ile temizlenebilir yok ise,mikrofiber bir bez,sıvı sabun ve az miktarda su ile temizlenebilir.
Tiner,benzin,çamaşır suyu,aseton gibi maddeler kullanılmamalıdır.Bu maddeler deri veya kumaşın yıpranmasına renginni bozulmasına yol açar.