Nurofen nedir? Hangi hastalıklar için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

Nurofen nedir? Hangi hastalıklar için kullanılır? Yan etkileri nelerdir?

Nurofen ağrı kesici bir ilaçtır.Genellikle grip, sinüzit ve soğuk algınlığı gibi rahatsız edici hastalıkların tedavisinde kullanılır.Bazı mide rahatsızlıkları gibi yan etkileri olabilir.

Her türlü derde derman olan bu bir ilaçtır. Gribe, nezleye iyi gelir ayrıca çok iyi bir ağrı kesicidir. Kadınlar için çok şiddetli Regl dönemlerinde kullanabilecekleri bir silahtır.

Nurofen bir ağrı kesici ilaçtır. Nurofen soğuk algınlığı, girip gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Yan etkileri

  • Hazımsızlık, mide de şişkinlik ve mide yanması olarak hafif yan etkilerini görebilirsiniz. * Mide ülseri ve kalp problemleri olan kişilerin bunalacak dikkatlı kullanmaları gerekmektedir.
  • Nurofen, ağrı kesici, ateş düşürücü bir ilaçtır. Doktora sormadan kullanmak doğru değildir.

    Nurofen genelde ağrı kesici ve ateş sürücü olarak, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinden kullanılan bir ilaç türüdür. Bu ilaç oldukça etkilidir soğuk algınlığını koşa sürede belirtilerini azaltır ve yok eder. Yan etkileri ise karın ağrısı karında şişkinlik mide yanması ve mide ekşimesi gibi yan etkileri görülebilmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılmalıdır. Gereken sürede ve gerektiği tabi doktorun belirttiği kadar içilmesi gerekir.