ODTÜ'deki üniversite  öğrencileri kaldıkları kyk yurdunu protesto etmesi ?

ODTÜ’deki üniversite öğrencileri kaldıkları kyk yurdunu protesto etmesi hakkındaki düşünceleriniz neler ? Sizce bu protestoya neden olan şeyler neler ? Bu öğrenciler haklı mı dersiniz ? ODTÜ bu protestoyu dikkate alacak mı ?

Öğrencilerin haklı bir sebebi varsa eğer protesto etmeye hakları var tabii ki Sonuçta onlar da haklarını savunmaya çalışıyordur ama haksızlar sa Eğer �şte o zaman Keşke bu protestoyu yapmadan önce bir düşünseler de protesto yapma sebepleri haklıysa Bence ODTÜ bu protestoyu dikkate alacaktır

Bu üniversite her ne kadar zeki insanların kazandığı bir okulsa da bu durumun şımarıklığa çevrilmesinde çok profesyonel ve provokatör bir okuldur. Zamanında da wc lerin cinsiyetsizleştirilmesini protesto etmişlerdi.

Bu protestonun nedeni KYK yurtlarının koğuş gibi olması en başı çeker bence. Eğitim gören insanlara iyi imkanlar sağlanması gerekiyor. WC’lerin cinsiyetsizleştirilmesi olayı oy birliğiyle yapılan bi’ değişiklik bu arada bildiğim kadarıyla. Haklarını arayıp ses çıkarmaları güzel bi’ şey. Neden daha iyisi varken kötüsünü ister ki insan ? Bu yüzden daha iyisini istemeleri kadar doğal bir durum yok.

Efendim yurdun yapılacak olduğu alan kavak ağaçlarının bulunduğu, sadece öğrencilerin değil Ankaralıların gezip soluklandığı, sevdiği doğal bir park/koru alanıdır. Öğrenciler de kamp çadırları kurup bu alana yerleşerek (ki bu da doğal bir haktır-orada olsam ben de çadırımı matımı alıp giderdim kafamı dinleyip yogamı yapmaya) bu alana yurt yapılmasına engel olmaya çalışmakta ve yurt yapılmak üzere tam da bu alanın seçilmesini protesto etmektedirler. O alanda sadece kavaklar değil irili ufaklı pek çok canlı yaşamaktadır. Hayvanlar, ağaçlar bir yana, insanların yeşille, doğayla buluşma olanaklarını, koca beton binalar dikerek ellerinden alma zihniyetinin bile başlı başına protesto edilmesi gereken bir durum olduğu görüşündeyim. Gerçi zamanında AOÇ için de protesto gösterileri, yasal, hukuki kararlara rağmen o canım ormanlık alana ne saraylar ne asfaltlar yapıldı ama yine de “en azından” hala bu ülkenin vatandaşı olduğumuzu, ülkemizi toprağımızı, ağacımızı, kurdumuzu, kuşumuzu sevdiğimizi anımsatması adına doğru bulduğum bir eylemdir.