Öfkelendiğinizde nasıl sakinleşirsiniz?

Öfkelendiğinizde nasıl sakinleşirsiniz ? Önerileriniz var mı?

Kesinlikle uyuyarak. Uyandığımda sinirlendiğim şey o kadar önemsiz geliyor ki.

Derin derin nefes alarak çevreyle iletişimimi keserek en mantıklısı da budur

Öfkeyle kalkan zararla oturur hep bunu düşünmek lazım bazen aniden öfkeyle yanlış şeyler yapıp daha sonradan pişman olmamak için kendini sakinleştirip o ortamdan uzaklaşmamız gerekmekte.

güzel şeyler düşünerek sakinleşmeye çalışırım. Yada öfkelendiğim yerden uzaklaşırım.

derin nefes alıp 10 a kadar sayıyorum eskiden inanmazdım ama belli bir süre sonra düzeliyor.

Haklısınız derim ve ezilen taraf olurum başka yolu yok hak yiyen çok Allah afetsin

Ben evde öfkelenince birini kırmamak için hemen dışarı çıkar hava alırım. Hiç tartışmadan kendimi dışarı atarım. Yada takar kulaklığı kapatır gözlerimi son ses müzik dinlerim.

Ellerimi yumruk yapıp içimden 20’ye kadar sayarım. Sinirim hâlâ geçmediyse telefonumu ve kulaklığımı alıp dışarı çıkarım. Slow müzik dinleyerek doğa yürüyüşü yaparım ve kendime gelirim.

Genelde bir şeyleri kırıp dökerim sonra da sigaraya başvurarım ama tavsiye etmiyorum.

asker bir abim vardı ondan bir şey öğrenmiştim hep onu uyguluyorum içimden derin bir nefes alıp gözlerimi kapatıp dörte kadar sayıyorum ve her şey geçecek diyip öfkemi durdurmaya çalışıyorum ve işe yarıyor

Rabbimi tesbih ederek tabiki ve derin derin sakince nefes alıp vererek tabi aklımı başka bişiye vererek

Öfkelendiğim zaman çok çabuk sakinleşirim zaten. Ama bazen sinirim çok artarsa kafa dağıtacak bir şeyler yapmaya çalışırım.

Ben çığlık atarak ya da ağlayarak sakinleşirim genelde sakin atlatırım

Genellikle içimden 10’a kadar sayarım zaten sonra sinirlendiğim şeyler gereksiz gelir

nefes alip vermek en rahatlatici kendi kendini rahatlatmakta olabilir.

soguk suyla ellerimi yıkayarak. Temiz hava alarak

10 saniye derin derin nefes alıp verip his hişt sakin olsarkisini dinleuerek

Müzik dinleyerek ya da şiir yazarak sakinleşirim

genelde içinden 10 kadar say derler ama bu pek ise yaramaz ben cok sinirlenen biri degilim genelde sakin kalirim sinirli olsam bile ama bazen tavan yaptığında sakinlesemiyorum sakinlemsek ocon genelde duvarlari yumruklarim yada bir koseye çekilip muzik dinliyorum