Öğrenciler için farklı makarna sosları nelerdir?

Öğrenciler ya da çok hızlı yemek yapmak isteyenler için hızlıca yapılabilecek makarna sosları nelerdir?

Merhaba @littleglasses başlıkları bu şekilde bitirmek yasaktır. Düzeltirseniz sorunuzu yeniden aktive edeceğim.

En basiti salçalı sos salça,makarnanın suyu ve baharatlarla hazırlanır. Sebzeli sos var biber,maydanoz,mısır,patates ve domateslerin küçük kesilmesi ve her renginin sosa dahil olmasiyla daha güzel hale halir. Bir de mantar sosu var mantarların pişirilip makarnaya katilmasi ile yapılır.

Öğrenciler pratik soslar hazırlayabilirler.Salçalı sos en kolayıdır yağ salça ve su üçlüsünden oluşur.Onun dışında beşamel soslu makarna yapabilirler.Tereyağı ,süt ve un ile yapılır. Ketçap ve mayonezli makarna yiyebilirler.Yoğurdun içerisine sarımsak rendeleyerek yiyebilirler.

makarna için en sevdiğim sos salçalı terayağlı sos üzerine baharatlar en sevdiğim :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

domates sosuyla yapılabilir,
krema, tavuk ve patatesle bir sos hazırlanabilir,
krema köri ile karıştırılıp tavuklu bir sos yapılabilir,
Mayonez ve yoğurtla bir soğuk sos hazırlanıp makarnaya dökülebilir,
kıyma, ketçap ve salçayla bir sos hazırlanıp makarnayla karıştırılabilir,
Soğan ve mantarla bir sos hazırlanıp makarnayla karıştırılabilir,
Bir tavaya biraz yağ ve eriyen herhangi bir peynir alınıp yağda ısıtıldıktan sonra sulandırılıp makarnayla karıştırılabilir,
haşlanmış makarnaya makarnanın miktarına göre çırpılmış yumurta eklenerek kısık ateşte 2 dk pişirilip yenilebilir.
tereyağ ve toz kırmızı biberle sade bir sos hazırlanabilir.
sporcular makarnayı ton balığı ile yiyebilir.
makarnaya garnitür eklenerek sarımsaklı yoğurtla yenilebilir.
Aklıma gelenler bunlar :smiley:

Öğrenciler için en kolayı salçalı sostur. Yağ, salça ve su ile yapılır. Çok lezzetli de olur.

Öncelikle tabi ki ilk olarak domates sosudur. Fesleğen sosuda çok güzeldir.

Arabiatta ve napoliten sosları oldukça pratik yapılabilen soslardır,ikisinde de aynı malzemeler bulunur hemen hemen.

Öğrencilerin cankurtaranı makarna gerçekten de enerji veren faydalı ve ucuz bir yemek.Makarnayı daha lezzetli bir hale getirmek için çeşitli soslar veya katkılar denenebilir.
Bayat ekmekler ufalanıp yağda kavrularak ,baharatlar eklenip makarnaya karıştırıldığında kıyma tadı veriyor neredeyse.Hem bayat ekmekler değerleniyor hemde değişik bir lezzet elde ediliyor.
En kolay olan bildiğimiz salçalı sos.Bu sosu zenginleştirmek için sosis varsa baharatlarla karıştırıp makarnaya eklenebilir.
Köri ve krema karışımını pişirip varsa tavukta eklenip çok güzel bir sos elde edilebilir.
Sarımsaklı yoğurt makarnaya ayrı bir lezzet verecektir.Varsa kıyma ile salçalı sos yapıp sarımsaklı yoğurt üstüne bu kıymalı sosu dökerek harika bir lezzet elde edilir.
Bir çok makarna sosu mevcut ama öğrenci evinde maalesef imkanlar kısıtlı olduğu için her türlü malzemeye ulaşmaları zor.O yüzden en kolay ve bulunabilecek malzemelerle makarnanın lezzetini artıracak bir kaç önerim bunlar.

Ucuz ve öğrenciler tarafından bile kolay ve pratik bir şekilde hazırlanabilen makarna yemeği için yapılabilecek sos örneğin ketçapla mayonezin karıştırılmasıyla elde edilecek sostur. Tadı güzeldir.

Ketçap, mayonez ikilisi, domates sosu, permesan peynirinin suyla eritilmesi ie yapılan sos, mantar, kıyma sosu, fesleğenli sos

Domates, pul biber ve az kara biber ile epey lezzetli bir sos yapılıyor.

Makarna yapılış itibari ile pratik yapılan bir yemektir. Ancak daha pratik yapmak istiyorsanız makarna paketleri üzerinde belirtilen miktar kadar suyla pisirdiginiz taktirde makarnayı süzmek için uğraşmak zorunda kalmayacak hemde bütün vitaminlaride üzerinde kalacaktır. Makarna için farklı soslar kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları üzerine peynir dökebilirsiniz. Bir diğeri ise birkac yeşil biberi doğrayıp yağda kavurup üzerine bir domatesi ince doğrayın ekleyin birlikte kavurun bu sosu makarnayla karıştırın. Bir başka tarif ise sarımsaklı yoğurt ekleyin üzerine ise tereyağlı az salçalı sos dökün, öğrenci evlerinde pek bulunmaz ama bu soslara koymada ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bir tavada az salca ve sosis kızartıp makarnanın üzerine dokerseniz sosisli makarna yapmış olursunuz.