Öğrencilere verilen ev ödevleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öğretmenler, ev ödevi verirken bu ödevlerin çoğunu velilerin yaptıklarını bildikleri halde neden zorlu maket vb. ev ödevlerini öğrencilerine verirler?

Bu ödevleri evde yapmak yerine, öğrencilere derslerde yaptırsalar çok iyi olacak. Çocuk yerine velilerin el becerisini geliştirmek için veriyorlar:slight_smile:

Bence iyi bir şey ödev hem öğrendiğini unutmaz hem tekrar olur öğrenciye

bence gerekli ama herşey ev ödevi olarak görülmemeli, çocukların zekaları bununla ölçülmemeli.

Öğrencilik hayatımda da şuanda da bu ödevlerin verilmesini saçma ve gereksiz buluyorum, öğrenciler yapamıyor yapamayınca not düşer diye anne baba yapıyor çok saçma böyle ödevler kaldırılmalı diye düşünüyorum.

ev ödevi vermek yerine,çocukları sıkmadan zorlamadan teşvik edici birşeyler yapılabilir.

Öğrencilere verilen ev ödevleri önemlidir ancak, ödevler okulda öğretemediklerinin ailesinden istenmesi değil de, geliştirici nitelikte olması daha nitelikli olur.

Ögrencilere göre ağır ödevler veriyorlar,bazıları yapamıyor ve anne babasın dan yardım istiyor mecburen,o zaman buna da izin vermemeleri lâzım.Daha hafif ve az ödevler versinler ki her ögrenci kendisi yapsın ödevini…

Ev ödevi, abartılı olmayacak arkadaş. Çocuğun yapabileceği kadar, durumuna göre zorluk seviyesinde verilecek. Yoksa çocuk sıkılıyor, ders dinlemiyor, ders çalışmak için çaba göstermeyip kaytarmaya çalışıyor. Ev ödevi verilir ancak, öğrenciyi sıkmayacak ve anlayabileceği şekilde verilecek.

Ev ödevi verilmemeli ,verilecekse de çok az verilmeli diye düşünüyorum.Ders derste kavratilmali.Ekstra çalışmak isteyen öğrenci zaten çalışır.Oysa ev ödevi çalışmak isteyen öğrenciyi odeve zorunlu koşuyor.Baska bir çalışma yapmasini engelliyor.

Ev ödevinin çeşidine göre değişir. Çocuğu araştırmaya, keşfetmeye yöneltecekse faydalıdır.

Hayatim boyunca nefret etmişimdir ev ödevlerinden bence doğru deyil çocuklar çocukluğunu yaşayamiyo ödevler yüzünden

Ev ödevleri gereklidir çünkü öğrenciler bilgilerini genişletip araştırma yaparlar ve maket tarzı ödevler el becerilerini geliştirip insanın içindeki mahareti ortaya çıkartarak onları sevdikleri yada sevebilecekleri işlere yönlendirir tabi önemli olan herşeyi keyif alarak yapmak.

Bence çok fazla ödev veriliyor ve öğrenci çoğu zaman ödevi anlamıyor.

bence ev ödevleri verilmemeli gelişmiş ülkelerde dersler bile sınıflarda yapılmamaya başlandı ki ders verilme zaten yok dışarıda eğitimlerini yapıyorlar doğa ortamında…

Çocukları bıktırıp usandırıncaya kadar ders veriyorlar.

Aşırı ağır veriyorlar vala daha birinci sınıfa gidiyor çocuk ama üçe dorde giden cocuklara sordukları gibi soruyorlar böyle yaptıkça okuldan sogutucaklar

İlkokul da verilen ev ödevlerinin çok fazla olduğunu düşünüyorum. El becerisi isteyen ödevlerin de aileler tarafından yapılmasının önüne geçilmesi gerekiyor.

Ev ödevleri gerekli bir uygulama fakat aşırıya kaçıp bunu eziyet haline getirmemek gerekir yoksa çocuklar okula severek gitmez

Herşeyin fazlası zarar. Benim yeğenim 1 e gidiyor daha öğretmeni bir ödev veriyor çocuk ödev yapmaktan bıktı daha 1. sınıfta. Yazık günah ya tamam ödev ver belkide daha iyi öğrenmeleri için yapıyorsun ama çocukları okuldan dersten soğutmamak lazım. Sonra derslerden zevk almıyorlar.