Öğretmenlere olan saygı neden azaldı?

Kocaeli/Gebze’de bir öğretmen öğrencisi tarafından için öldürüldü. Sebep ise öğrenciye disiplin cezası verilmesiydi. Türkiye’nin benzer yerlerinde de, özellikle lise çağındaki öğrencilerin yaptığı saygısızlıkları sosyal medya aracılığıyla görüyoruz.
Peki sizce neden öğretmene olan saygı bu kadar azaldı?

çünkü eğitim seviyesi günden güne gerilemeye başladı. okullarda verilen eğitimle doğru orantılı olarak aile içi eğitimde gerilediği için günümüz çocukları saygı ve sevgi nedir bilmeden yetişiyor. haliyle öğretmenlere de saygı azalıyor.

Ogretmenlere karsi sayginin azalmasinin bir cok sebebi var. Bunlardan birincisi ogretmenlerin çocuklara uyguladigi siddet.

Okula saygı kalmadı bence çoğu öğretmen artık güvenilir değil haberlerde görüyoruz.

Ögretmenlere olan saygı gene ögretmen yüzünden azalır. Çünkü bir ögretmen ilk önce sevdiği için yapmalı bu mesleği Baş öğretmenimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK boşunamı demiş ögretmenler yeni nesil sizin eseriniz ama bazı insanlar öğretmelik gibi kutsal bir mesleği para gözüyle bakması gözünden kaynaklanıyor. çünkü öğretmenler öğrenciye ne sevgi nede saygı gösteriyor. Bide bekliyorlar saygı öğretmen bir sınıfa girince ön sıradaki çalışkan öğrenciler varmış gibi yaparlarsa arka sıradakiler tabi saygı duymaz.Kendileri yapıyor yani.

Öğretmenlere olan saygı yavaş yavaş bitmeye başladığını düşünüyorum. Özellikle bunun sebebi eğitim seviyesinden kaynaklandığını belirtmek istiyorum.

Eskisi kadar çocuklarımıza aile terbiyesi veremediğimizi düşünüyorum. Maalesefki her istedikleri yapılan şımarık bir nesil geliyor. Velilerin de öğretmenlere karşı yeteri kadar saygı göstermediğini düşünüyorum.

Çevredeki öğretmenlerin artık öğrencilere saygısı kalmadı

Aile terbiyesi almadığı için ve önlem alınmadığından dolayı. Çünkü ne saygı,ne sevgi kalmadı,can güvenliği yok küçücük çocuk eline ya silah,yada bıçak alır. Adam öldürür buda ailenin önlem almadığı,dikkat etmediği,çocuğuna önem vermediği yüzünden bu kötü,üzücü şeyler meydana gelmektedir.

çünkü lise çağındaki öğrencilerin sosyal medyaya çok düşkün ve bağımlı oldular neredeyse ailelerinle bile sosyal medya ile iletişim kuruyorlar ki bu durumda öğretmenlere saygı göstermiyorlar

Bir dediği iki edilmeyen evde her istedipi yapılan kural koyamadığımız çocukşar yetişiyor maalesef anneler her hatayı her kaprisi sineye çekiyor ama öğretmen şımarıklığa tahammül etmiyor ve tepki gösteriyor şimdiki çocuklarda bizim gibi değil bir laf söyle bin laf işit karşılıklı hoşgörü yok maalesef ve saygı sevgi kalmadı.

Öğrencilere karşı yapılan hatalar ve öğrencilerin öğretmenlere karşı hataları. Eğitim saygısızlığı oldu.

Okullarda artık disiplin yok.ögrenci öğretmen den korkmuyor.Öğretmene karşı saygı da kalmadı.birde öğretmen ögrenci ye en ufak bir tokat atsa ailesi hemen okula hesap sormaya gidiyor bence bu da ögrenci nin özgüvenini arttırıyor…

Bu kişiden kişiye değişir öğretmenler öğrencilerine ne kadar sevgili yakın davranırsa

Öğrencilerde onlara saygılarını gösterir.

Eskiden öğretmenlik mesleği çok saygın bir meslekti. Şuan saygınlığını yitirmeye çalışılıyor. Öğretmen geleceğimiz için en önemli kurum. Kişisel gelişim onların elinde. Ama şuan ki ortam çok sıkıntılı gençler hep bir özetinin içinde. TV lerde hep mafya dizileri vb gençlerde kendini o hayatta sanıyor.

Eski insanlar kaldı mı ki diye soruyor insan. Öğretmenler de eski idealist faziletli öğretmenler değil.

Çünkü öğretmenlik mesleği artık garsonluk ile eşit duruma düşürüldüğü için artık öğretmenliğe kutsal bir meslek gibi bakılmamaktadır.

Öğretmenlere artık önem verilmiyor. Önceden bir öğretmen görsel direk saygı duruşuna geçerdik ve selam vermeden hareket etmezdik. Şimdi öyle değil öğretmen mı geliyor sıradan bir insan mi öğrencinin umrunda değil

çünkü eğitim seviyesi günden güne gerilemeye başladı. okullarda verilen eğitimle doğru orantılı olarak aile içi eğitimde gerilediği için günümüz çocukları saygı ve sevgi nedir bilmeden yetişiyor. haliyle öğretmenlere de saygı azalıyor.

Öğretmenlere artık önem verilmiyor. Önceden bir öğretmen görsel direk saygı duruşuna geçerdik ve selam vermeden hareket etmezdik. Şimdi öyle değil öğretmen mı geliyor sıradan bir insan mi öğrencinin umrunda değil