Öğretmenlerin Ders Anlatma Teknikleri Yeterli Midir, Öğretimde Başka Ne Tür Yöntemler Uygulanabilir?

Öğretmenlerin Ders Anlatma Teknikleri Yeterli Midir, Öğretimde Başka Ne Tür Yöntemler Uygulanabilir?

Hayır ben yeterli bulmuyorum öğretmenler sadece derslerini anlatıp evlerine gitmeyi planlıyor lar yani canı gönülden öğreten çok az öğretmen var diyebilirim. Hatta bazıları öğrenciler akıllı durmuyor diye öğrencilere küsen ve ders anlatmayan öğretmenler var. Bence bunlar yerine daha içten ders anlatan öğrencinin daha kolay öğrenebileceği teknikleri kullanarak ders anlatan öğretmenler olmalı.

Öğretmenlerin ders anlatma teknikleri ilk önce öğrenciyi sıkmayacak darlamayacak şekilde olmalıdır. Öğrenciler belli bir yerden sonra ister 10 değil 30 saat bilgi aktarımı yapılmasına devam edilsede o bilgiyi almayacaktır.

Öğretmenlerin ders anlatma tekniklerini yeterli bulamıyorum . Verilebilicek bilginin yeteri kadarının öğrenciye sunulduğunu düşünmüyorum

Bence daha eğlenceli bi halde anlatabilirler mesela örneklerle espirili bir dille bazen konu dışına çıkıp hayatta gerekli olan tecrübelendirici seylerde anlatabilirler

Türkiyede eğitim sistemi yurt dışındaki sistem kadar iyi değil , gün içinde çalışma saati bitip gitmek istiyorlar çok sıkıcı anlatıp bunu öğrenci birşey kazanmıyor güler yüzlü ve tatlı olması gerekmetedir espiri ve moral düzeltici çok sıkmaya hocalar yeterli olacaktır

Her öğretmenin bir anlatma tekniği vardır, o yüzden öğrenciyi sıkmayacak sekilde anlatılmalıdır. Diğer taktiklerde mevcuttur

Her öğretmenin bir konuyu anlatması farklıdır ama genel olarak anlatma yetersizdir. Bazı konularda gereksiz diyip anlatmazlar ama ileride o anlatılmayan konulardan karşımıza çıkar. Konularda daha akıcı anlatılmalıdır.

Ben yeterli bulamıyorum açıkcası. Yeterli olasaydı eğer herkes matematiği anlayabilirdi. Öğretmenler dersi gerçekten anlatmak için anlatmıyorlar. Öylesine vakti doldurmak için geçiriyorlar. Bazıları öyle değil ama geneli bu. Hep erken bitirme hevesindeler dersi de okulu da. Bu sistem yanlış. İleride ki nesilleri gerçekten yetiştiremiyoruz.

Yeterli değildir çünkü öğrencileri derste bunaltıyorlar çok sıkıcı hale geliyor ders oysa daha zevkli ders anlatıp öğrenci leri derse bağlayabilirlir.

Aslında her öğretmen aynı şekilde ders anlatmaz her öğretmenin kendine göre yöntemleri vardır. Derslerin daha öğretilebilir ve anlaşılır hale getirilmesi için eğlenceli farklı yöntemler belirlenmelidir oyunlar oynayarak yaş gruplarına göre öğretici olmak daha faydalıdır.

İnteraktif sistemler eğitim kalite ve başarısını arttırır. Çoğu insan kendi pekiştirir.

YEterli deil cünkü hepsi gecip anlatıyor derse biraz renk katın mesela komik ornekler verin ki aklımızda kalsın

Öğretmen teknikleri sınıflara göre belirler. Öğrenciden aldığı geri dönütlere göre yeterli olup olmadığı belirlenir. Zaten yeterli olmadığı takdirde başvurulması gereken birçok method ve teknik bulunmuştur. Öğretmenin bunlardan uygun olanını uygulaması gerekir.

Karşısındaki öğrenciye bağlı. Kimisi için yeter iken kimisi için yeterli olmaz.

Öğrenciler için dersi ilgi çekici hale getirmek gerekiyor. Özellikle fen bilimleri ile ilgili derslerde yapılacak deney ve uygulamalarla bu çok kolay bir şekilde sağlanabilir.