Okaliptüs yağı nedir? Faydaları nelerdir?

Okaliptüs yağı nedir?

Faydaları nelerdir?

Kısaca bilgi veriniz?

Okaliptüs yapraklarından elde edilen yağdır. Güzel kokar, mikrop öldürücü etkisi vardır.

Okaliptüs yağı kendisi ile aynı adı taşıyan Okaliptüs ağacından elde edilir. Bu ağaç aynı zamanda kağıt yapımında da kullanılır. Genel olarak okaliptüs yağının faydaları ise; Bağışıklık sistemini güçlendirir, ağrı kesici özelliğe sahiptir, basit solunum sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Kısaca söylemek gerekirse kendi ağacından presleme yöntemi ile elde edilir.Ağrı kesici ve bağıklık güçlendirici özellikleri vardır.Teşekkürler.

Avustralya’ya özgü dünya çapında ekili Myrtaceae bitki ailesindendir.Kovucu,lezzet verici ve koku verici gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılır.Solunumu düzenler,öksürüğe iyi gelir ve mevsimsel alerjilerde etkilidir.

Okaliptüs yağı, okaliptüs ağacı yapraklarından elde edilir. Geleneksel olarak okaliptüs yağı, ağrıyı hafifletmeye yardımcı olan bir ilaç olarak kullanılıyor

Okaliptüs yağı sinüzite iyi gelir. Burun tıkanıklığı icin kullanılır. Cildin nemli ve yumuşak olmasını sağlar.

Akciğer hastalıkları taşıyan , mevsim alerjisi olan, ağrı ve iltihabı olan kişilerin kullandığı yağdır.

Okaliptüs yağı akaliptüs ağacının yapraklarından elde edilir. Faydaları ise cildi yumuşatır ve nemlendirir,burun tıkanıklığını giderir,koltuk altı kararmasını engeller.

okaliptus yağı solunumu iyileştirir . öksürüğü hafifletir . ağrı ve iltihabı azaltır. kan şekerimizin kontrolünü sağlar . eklem ağrılarını hafifletir