Okullar 15 Şubat'ta kademeli olarak açılacak

Ziya Selçuk, okulların 15 Şubat itibarıyla kademeli olarak açılacağını açıklamış bulunuyor.

Sizce açılmalı mi?

Hasta vaka sayılarının da düşmesi ve aşıların yapılmaya başlanmasıyla sosyal hayatı yavaş yavaş aktif etmeye çalışıyorlar. Şu süreçte en azından universiteye hazırlanacaklar ve birinci sınıfları açmaları gerekir en fazla. Diğer sınıfları açmaları yine vakaların birden artmasına sebep olacak.

Yazık bu çocuklara okul görmeden kaç ay geçti. Nasıl tekrar toparlanacaklar. Bir an önce açılsın.

Bence doğru tedbirler alarak açılmalı çocuklar eğitimden Çok fazla geri kaldı.

Artık normalleşme adımları atılıyor.
Bu güzel bir haber.
İnsanlar , çocuklar evde ders görmenin verimini alamıyorlardı.
Bu haber sevindirdi.

Bence gözle görülür bir ilerleme olmadan açılması çok sakıncalı. Bir ailenin tamamına bulaşması için bir sınıfta bir tane covidli olması bile yeter. Eğer aşı gerçekten olumlu etkiler yaratmaya başlarsa açılabilir tabii. Artık bu salgın hayatımızın bir parçası konumunda çünkü.

Kış günü hastalıkların en çok olduğu zamanlar ve sonrasında bahar zamanı çok erken bir tarih mart 15 den sonra açılırsa açılsın zaten 1 yıllık eğitim pek birşey öğrenilmedi.

Gerekli önlemlerin alınmasıyla inşallah bir çok şey rayına girecek. Zaten virüs kalmadı eskisi gibi artık mutasyonlu modelinden korkuluyor.

Kesinlikle okullar açılmalı çünkü bir neslin yok olmasını göze alamayız virüsü bahane edip geleceğimizi karantinaya alamayız Pandemi sadece eğitim için mi var bugün tüm alışveriş merkezler marketler parklar eğlence merkezleri açık ama iş eğitime gelince virüs var peki bu virüs sadece eğitime sıra gelince mi oluşuyor bakınız eğitim ciddi bi iş ve telafisi mümkün olmuyor siz alışverişinizi telafi edebilirsiniz lakin okuma yazma öğrenemeyen yaşıtlatıyla oyun çağında oyun oynamamış paylaşım yapmamış bir öğrenciyi tekrar normal hale getiremezsiniz çocukluğu yok oluyor ve geri gelmiyor Hafi bunu bırakın 8. ci sınıflar ve 12. ci sınıflar sınava girecek hemde hayatlarını ona göre belirleyecek ler iyi bir liseye giremeyen öğrenci ile geleceği çalışmış bir lise öğrencisine bu durumu nasıl anlatacaksınız ales tarzında üniversite öğrencilerin bile çözemediği soruları 8 lere soran milli eğitim bunu nasıl telafi edecek yapmamız gerekenler var tabi maske mesafe temizliğe dikkat edecez ve okulumuzu güvenle açacaz.

Okulların açılması için daha erken olduğunu düşünüyorum ne aceleleri var ki insanlar ölsün mü ?

Günlük vaka sayısının çok az olması gerekiyor yoksa yeniden insanlar hastalanacak. Aşının koruması yüzde kaç, o da tam olarak bilinmiyor henüz. O yüzden okulun kesin olarak açılıp açılamayacağını bilemeyiz. Umarım en yakın zamanda açılır.

Sevindim bir nebze de olsa, evde oturuyordu öğrenciler onlar için iyi bir haber olsa gerek. Artık okulu sevmeyenler bile sevmeye başladı bu pandemi yüzünden.

Bence eğer ki vaka sayıları azalırsa ve ülkenin çoğu o zamana kadar aşı olursa okullar açılabilir diye düşünüyorum.

Evet çocuklarımızın örgün eğitime ihtiyacı var fakat pandemi bitmeden okullar açılmamalı.Sağlığımız, önceliğimiz.

Bence açılmamalı okullar virüs bitene kadar kapalı kalmalı