Okullar açılmalı mı?

Pandemiden dolayı online eğitime geçmiştik sizce artık yüz yüze eğitim için okular açılmalı mı?

Bu dönemde açılmaması gerekir. Biz yetişkinler mümkün mertebe kurallara uyup kendimizi koruyoruz ama öğrenciler yetişkinler kadar bilinçli ve sabırlı değil.

Okulların açılması 3. Dalgaya neden olmak demektir geçen sene kurban bayramıyla yasakların kalkması ile birlikte bu duruma geldik açılmamalı henüz zamanı değil.

bence aşılama süreci tamamen bitmeden açılmaması gerek çünkü insan doğasında kuralları çiğneme alışkanlığı var ve ne yazıkki bir çok kesim bilinçli hareket etmiyor bir kişinin bilinçsizliği birçok kişiyi etkiler

Bence bu süreçte açılmamalıdır. Çünkü hala vaka artışı var. Neden öğrenciler tehlikeye atılsın ki?

Açılmaması lazım. Küçükler dikkat etmiyor sosyal mesafe maske falan. Büyükler de etse bile yine de risk yüksek bu senede uzaktan eğitim devam etmeli.

su an acilmamali. Çünkü açılırsa tekrardan vakalar artacak ve artarsa da tekrardan okullar kapanmak zorunda kalacak.

Bence okulların açılması şuan da çok iyi olur, çocuklar gerilemişken bence yapılması, atılması gereken en büyük adım olur ama koronaya etkisi nasıl olur bilemem çocuk ölümleri artar koronadan, bir geçerse çok güzel olacak.

Artık okulların gerçekten açılması gerekli. Heryer zaten açık, zaten cahil olan ülkemiz dahada cahilleşiyor. Psikoloji öğrencisiyim daha çocukluğa inmeyi bile öğrenemedim

bence açılmamalı çünkü okul açıldığı an birsürü vaka oluyor korana tamamen yok olmadan okulların açılması doğru değil ve bir süreliğine okullari dondurmaları lazım

okullar bana göre aşılar olup sorun çözülmediği sürece salgın olmadığı zaman okul açılabilir.

Hijyen açısından oldukça riskli yerler olduğu için açılmamalı yalnızca lise veya üniversiteye hazırlanan öğrenciler ile tıp, hemşire, aşçılık gibi bölüm okuyanlar için açılabilir.

Açılmamalı bence daha herkes aşı olduktan sonra açılabilir belki ama şuan hala erken.

Okulların açılması virüs yayılımının kontrolde tutulmasını çok fazla zorlaştıracaktır. Özellikle çocuklar kendilerini çok fazla koruyamayacağından okulların açılması doğru olmaz.

Henüz bunun için erken. Daha salgın bitmedi ve hızla artıyor. Okullar açılırsa ardı arkası gelmez.

Bu konuda duygularımızla değil mantığımızla hareket etmemiz gerekiyor. Bilim kurulunda alanında uzman doktorlar şu an erken olduğunu düşünüyor. Aslında devlette okulları açmak istiyor ama vakaların kontrolden çıkmasını istemiyorlar. Ben de en doğru kararı vereceğini düşünüyorum.

mutant virüs geldi bence açılmamalı yoksa zorlanırız yasakları bastan yapcaklardı uzatcaklardı ozaman belki atlatmistik

Bu süreçte açılmaması en doğru öğrenciler için çok zor ama salgını hafife almamak lazım küçük bir ihmalde her şey mahvoluyor okullar açılınca öğrenciler bu durumu suistimal edebilir

Bence bu zamanda okulların açılması gerçekten çok saçma. En iyisi virüsün bitmesini beklemek.

Bir öğretmen olarak yüz yüze eğitimin başlamasını çok istiyorum. Ancak mevcut koşullar ve halk sağlığı açısından virüs tehdidi ortadan kalkıncaya kadar okulların açılmasını pek de doğru bulmuyorum…