Okullar corona virüs sebebiyle tatil edilecek mi?

Crona virüs nedeniyle eğitime ara veren ve bahar dönemini erken tarihe çeken iki üniversite bulunuyor, Bahçeşehir üniversitesi eğitime internet üzerinden online olarak devam edecek ve Kadir Has üniversitesi de bahar dönemi tatilini öne çekmeyi planlıyor. Öte yandan ilk, orta ve liseler icin herhangi bir tatil veya sınırlandırma söz konusu değil. Daha şimdiden temizlik ve kişisel bakım ürünlerine olan ilgi ve alaka artmış durumda. Sizce crona virüs ülkemizde hızlı mı yayılır yoksa önlemimizi alabilir miyiz…?

Şu an itibari ile okullarda sadece sosyal faaliyetler iptal edildi. Ama bir vaka daha olursa tatil edileceğine dair bir takım teyit edilmemiş bilgiler mevcut. Bence de bir an önce tatil edilmeli. İnsanlar toplu olarak bie yerede etkileşim halinde bulunmamalı. Hatta evden bile çıkılmamalı. Türkiye’de Korona virüsü varsa eminim ki bu kişi bu virüsü kendi kendine üretmedi. Bunun bir taşıyıcısı var. Onlar da bulunmalı. Okullar tatil olmaması büyük risk oluşturuyor. Sadece öğrencler değil öğretmenlerde risk altında spanyol grebi dünyada 55 milyon kişinin ölümüne yol aç bu korono visrüsü de bu şekilde devam ediyor. İşin korkunç olanı İran’daki mutasyona uğramış olan virüs. Bence bir an önce Okullar kapatılmalı.

Koravirüs sebebiyle şuan tatil değil ama okullar sürekli dezenfekte edilmeli teneffüsteyken çocuklar sınıflar temizlenmeli tuvaletler her zaman temiz olmalı ama eğitime ara verilmemeli çocuklar geri kalmasın

Şu an gündemde yok ama birkaç gün sonra durum değişebilir. Muhtemelen yarı yıl tatilini öne çekecekler. Salgın durumuna gelip gelmeyeceğine bakılıyor.

duruma bağlı olarak değişebilecek bir durum. şuan için 1 vaka var deniliyor. @bahartugran sizde blogta yönetici misiniz acaba?

Evet blog sitesinde de aktifim. Neden sordunuz?

Evet Corona nedeniyle okullar tatil edildi

Tatil edilen öğetimler ilkokul,ortaokul, lise 1 hafta üniversite 3 hafta

heniz resmi açıklama duymadım ancak olmalı.

bır cok acıklama var ama tam yetkili bir acıklama daha duymadım yinede tedbir amaclı belkı 1 haftalık tatıle gire bilir

Türkiye’nin neredeyse tüm komşularında corona virüs vakasının bulunması ve bu virüs vakasının Türkiye’de de görülmesi ve yayılmaması için konunun ciddiyetini kavrayarak, önlemler ve tedbirler alınmasını sağlamak için okullar bu corona virüs vakasının artmaması için ve özellikle kalabalık ortamlarda fazla bulunulmaması için geçici bir süreliğine tatil edebilirler. Son açıklamalara göre okullar zaten tatil edildi. YÖK başkanı Saraç üniversite ve okulların tatil edileceğini duyurdu. Hemen ardından MEB’lığından da okulların tatil edileceği açıklaması geldi. Son açıklama ise Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın tarafından geldi. İbrahim Kalın ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler 16 Mart itibariyle tatil edilecek, ilkokul, ortaokul ve liseler 1 hafta tatil edilecek ve 23 Mart’ta uzaktan eğitim alacaklar, üniversiteler ise 3 hafta boyunca tatil edilecektir açıklamaları üst üste geldi. Duruma göre değişebilir tabiki, son duruma göre yeni açıklamalarda gelebilir.

16 mart ta 1 hafta erkenden tatile tatile girecek devamında 23 martta uzaktan egtim gercekleşmeye baslıyacakmış

İlk ve orta dereceli okullar iki hafta, üniversiteler ise üç hafta tatil edildi.

16 marttan itibaren 1 hafta boyunca ilk ve orta dereceli okullar tatil edilecek tedbir amaçlı. diğer hafta da internet ve televizyon üzerinden TRT kanalından eğitime destek programları uygulanıp ders programları eğitime destek ağı üzerinden gerçekleştirilecektir. ondan sonra ki hafta için kesin bir şey yok…üniversitelerde de 3 haftalık tatil ilan edildi ve bu haftalık tatil de uzayabilir. bunun da tarihi kesin değil… 444 0 632 numaralı çağrı merkezi üzerinden de gereken destek ve hizmet sunulacaktır diye açıklamalar getirildi. yüz yüze eğitim programları da öğrencilere uygulanacaktır. eğitimin akmaması için gerekli bütün tedbirlerin alındığı yönde bilgilendirilmeler yapıldı. buradaki en büyük görev ailelere düşmektedir çocuklarını bilinçlendirmeleri lazım…virüs konusunda ve eğitim konusunda…

Okullar tatil edildi ama bence bu tatil daha da uzar çünkü ülkemizdeki vaka ve ölü sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Ülkemizde sokağa çıkma yasağı bile gelebilir.

Evet okullar tatil edildi ama ülkenin gidişatı böyle devam edrse vaka sayımız ve ölü sayımız gittikçe artarsa okulların tatil süresi uzayabilir ne yazikki gün geçtikçe artıyor tedbirli davranmalıyız bir an önce atlatmalıyız bu virüsü yoksa okullar tatil süresi artacaktır

Okullar 30 nisana kadar tatil edildi ancak üniversiteler için bu kesin değil.

Çok Detaylı bir engelleme olacağını düşünmüyorum, Halkımız malesef pek sokağa çıkmamaya özen gösteriyor gibi gözükmüyor. Bu yüzden virüsün pek önüne geçilebileceğini düşünmüyorum. Ama okullar konusunda tatil olması gerekiyor kesinlikle sonuçta çok büyük bir nüfus çoğunluğu okullara gidiyor.

Evet okullar 30 Nisan’a kadar tatil oldu. Bugün ise üniversiteler bahar dönemi örgün eğitime son verdi. Dersler online olacak

Milli Eğitim Bakanlığının Açıklamasına Göre Okulların Tatil Sürecinin 30 Nisana Kadar Tatil Edileceği Belirtildi Tabiki Uzaktan Eğitime Devam Edileceği De Duyuruldu.

MİLLİ BAKANLIĞIĞIN EMRİYELE OKULLAR 1 AY TATİLDEİLLDİ BAKANDA ZİYA SELÇUK