Okullarda Arapça dersi verilmeli mi?

Okullarda Arapça ders verilmeli mi sizce gerek varmıdır?

Arapça dersi verilmeli den ziyade verilebilir ama isteğe bağlı tutulursa dersler daha faydalı olacaktır.

aslında dinen kuran Kerim konuşmak anlamak daha kolay olabilir diyebilirsiniz lakin 4 sınıftan lise sona ordan da üniversite ye kadar İngilizce dersi alıp İngilizce tuvalet gidebilir miyim bile diyemeyen bi dil engellisi nesil yetiştirmek bize has çünkü biz eğitim şekli bu yüzden İnan’ın hiç bi faydası olmayacak aksine tam tersine dil öğrenme güçlüğünden bi nesili kendisini aptal sanmalarına neden olacaktır kanımca

İsteğe Bağlı Tutulursa Verilsin Dil Dildir Sonuçta İsteyen Öğrenir Ama Zorunlu Kılınması Saçmalık Ötesi Olur

Bence ilk önce İngilizce dil eğitimi iyi seviyede verilmeli.Daha sonra İngilizce problemi çözülünce diğer diller seçmeli ders olarak da sunulabilir ama seçmeli derslerin de çeşitliliği kesinlikle çok fazla sayıda olmalıdır.

Verilmemeli çünkü kaç senedir İngilizce dersi görüyoruz fakat bir ingilizle derdimizi anlatacak kadar bile olsa İngilizce konuşamıyoruz Arapçada aynı öyle olcak öğrencilerin vaktini almaktan başka bişey olmaz

Gerek yok araplarla işimiz de yok gelecekte hangi diller kullanılacak tahminen ingilizce,fransızca gibi diller bunların öğrenilmesi bence zorunlu olmalı

Verilmemelidir.Arapça öğrenmek isteyen çocuk okul dışında öğrenmelidir.Önce İngilizce dersi düzgünleştirilmelidir çoğumuz sıkıntı yaşıyoruz bu konuda.

Olaya farklı bir açıdan bakıp şunu demek istiyorum.Bildiğiniz gibi Arapça zor bir dildir.Bu zorluk Arapçanın matematiksel bir dil olmasından kaynaklanıyor.Arapçayı yeterli düzeyde bilen bir kişi olarak bu dili öğrendikten sonra diğer dilleri öğrenmede aşırı kolaylık sağlandığını söyleyebilirim.Bu yüzden İngilizce öğrenmek isteyen bir kişiye (eğer dil öğrenmeye yatkınlığı yoksa) ilk önce matematiksel bir dili öğrenmesini yada öğrenmeye çalışmasını tavsiye ediyorum.Ayrıca edebiyat severler için de Arap edebiyatının zengin olduğunu ve bulunduğumuz coğrafi bölge açısından iş hayatında giderek önemini artıran bir dil olduğunu söylemem gerek.

Arapça gibi bir dil dersi isteğe bağlı olabilir fakat zorunlu ders bakımından Arapça ya gelene kadar zaten bir sürü dünya dili var.Demek istediğim,zaten İngilizce zorunlu olarak öğretiliyor.İngilizce gibi başka bir dil zorunlu olacaksa bence İspanyolca,Rusça gibi diller olmalı.Yani okullarda Arapça öğretilmesine gerek yok diye düşünüyorum.

evet olmalı daha yoğun olursa daha iyi olacağını düşünüyorum .

Okullarda kesinlikle Arapça dersi verilmelidir. Çünkü Arapça dersi dinimiz için çok önemlidir. En önemlisi Kuran’ı Kerim’i okumak bilmek çok önemlidir. Bu yüzden kesinlikle Arapça dersi verilmelidir.

tabiki de hayır türkiye cumhuriyetinin dili türkçedir arapça dersi kabul edilemez

Arapça konuşmak için yok , kuran okumak için öyretilicikse tabii ki de öyretilmesin çok isterim.

Okuldaki dersler çocukların akademik gelişimlerine katkıda bulunması için verilmeli. Arapça dünya üzerinde ticaret ya kabul gören bir iletişim dili olmadığı için gereksizdir.

Seçmeli olarak verilebilir. Ancak zorunlu olması hiç bir şekilde düşünülemez. Dileyen öğrensin edilemeyen öğrenmesin.

Bana göre hayır. Senelerdir İngilizce görüyoruz ama gerçekten konuşan kişi sayısı o kadar az ki… Adam akıllı kim konuşabiliyor? Kimse. Ben, benim bütün sınıflarımda hiç öyle bir şey görmedim… Senelerdir zaten kopyayla geçilen bir ders olarak gördüm arkadaşlarıma baktığımda, ben hariç… Arapça bana göre oldukça gereksiz… Bize daha çok İngilizce gerekiyor. Dünyadaki birçok insan o dili biliyor… Bir Alman, bir Fransız, Hollandalı vs… Ama arapça bir şeyler söylediğinde anlamazlarki… Ha meraklısı vardır, ama sanmıyorum… Ancak seçmeli olarak konulabilir… Mesela bana sunsalar İngilizce mi Arapça mı diye ben ders olarak İngilizceyi seçerdim. Çünkü yurtdışına da gittim ve İngilizce’nin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu o şekilde anladım.

Hiç gerek yok daha çocuklarımıza Türkçeyi doğru kullanmayı öğretemiyorlar Arapça mı kaldı. Türkiye’nin önce kendi diline sahip çıkması gerekiyor. Araplar bize ayak uydursun

Pek gerekli bulmuyorum sadece kuran arapsaçı öğrenmemiz yeterli çünkü Arapça evrensel dil degil arap ülkeleri çöküşe gidiyor .

Gerekli olan İngilizce gibi bir dünya diliyken neden Arapça gibi ona oranla az konuşulan bi dil eğitimi verilsin ki