Ölmeden izlenilmesi gereken filmler nelerdir?

Ölmeden izlenilmesi gereken filmler nelerdir? Kesinlikle izlemeniz lazım dediğiniz filmler nelerdir?

Eğer tarihi filmler seviyorsanız Piyanist ve Schindler’in Listesi filmlerini kesinlikle tavsiye ediyorum. İki filmin konusunu da bir birine benziyor. Filmlerin konusu;

II. Dünya Savaşında Naziler’in yani Almanların uygulamış olduğu soykırımdan binin üzerinde Polonyalı Yahudili insanların kurtarılmasında rolü olan Oskar Schindler’i ve bu kurtarmayı konu edinen filmdir.
Bu film Akademi, Altın Küre, BAFTA ve Grammy ödülleri kazanmıştır. Aynı zamanda “Tüm zamanların en iyi filmleri” konulu çeşitli listelerde üst sıralarda yer alan bir filmdir.

Ölmeden Önce hiçbir filmin izlemesini tavsiye etmem. Şimdi Söyleyeceklerim belki size saçma gelebilir. Ölmeden önce her Müslümanın yapması gerekenler. Ölmeden önce Tövbe edin, dua edin, kendini ölüme hazırlayın ve kelime-i şehadet getirin. Benim tavsiyem budur😃

Benim sormak istediğim kesinlikle izlenilmesi gereken filmler neler diye sordum düşüncelerin için teşekkür ederim😄tabiiki katılıyorum ahireti unutmamalıyız güzel filmler neler onu söylemek istedim

Rica ederim. Evet film tavsiyesi almak istediğimizi biliyordum😃 işte ben de ölmeden önce film değil de böyle bir tavsiyede bulunmak istedim. Eğer bir hatam olduysa affedersin.
yine de birkaç tane film tavsiyesi Ben de vereyim o zaman.

• Esaretin Bedeli
  • Geçmişin Gölgesinde
  • Cesur Yürek gibi filmler olabilir.
  • estağfurullah bir kusurunuz yok.:smile: Önerileriniz için teşekkür ederim. Ben de film olsun diye sormuştum tekrar tesekkurler önerileriniz icin

Titanik hızlı ve öfkeli serisi uyumsuz kuralsız yandaş bu üçü bir seri zaten Türk filmleri olacakta ekşi elmalar kelebeğin rüyası gibi filmleri izleyebilirsiniz

Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında şu filminde olduğunu düşünüyorum ve keyifle izlemeniz için tavsiye ediyorum ; Groundhog day (bugün aslında dündü)

Aqua Man ı tavsiye ederim, 6 süper kahramana çok güzel drama filmi, wali oda cok güzel hızlı ve öfkeli serisini izleyebilirsiniz aksiyon filmidir benden bukadar iyi günler

bilmiyorum ölmeden önce kesin izlenirmide benim en sevdiğim film animasyon 6 süper kahraman gayet güzel hatta disneyin en iyi animasyonu açık ara

Eğer askeri film seviyorsanız Ayla izleyebilirsiniz, Aqua Man animasyon filmi çok güzel 2023 te Aquamen 2 çıkacak onuda izleyebilirsiniz hızlı ve öfkeli serisini izleyebilirsiniz

Çok film izlemem. Ondan dolayı tavsiye edebileceğim film yok gibi. Ama aklınıza takılan yada ekranlardan gördüğünüz film yada dizilerden izlenebilir olan yada kafanıza yatan varsa izlemek yararlı olabilir.

çok fazla kişiye hitap ettiğini düşünmüyorum fakat “ölmek için 13 sebep” ama daha çok etkileyen “kemiklerine kadar” dizi/film’lerini tavsiye ederim

Kör noktayı izlemeni tavsiye ederim çok iyi ve ince düşünülmüş bir dram filmi çok iyi ve vücut bakımından da iri yapılı olan bir genci evlat edinen bir aile ve sonraki geçen olayları anlatıyor.

Biraz komik ve çocukca gelebilir ama ben Örümcek adam: örümcek evreninde filmini sevmiştim. Televizyonda yayımlanınca merak ettim ve izledim güzel filmdi.

Recep İvedik serisi, Laz vampir tirakula, keloğlan kara prense karşı, abe daha ne sayayım bu kadar kültür size bir ömür yeter be anacım yani. Döndürme döndürme izlet

aslında buna verilebilecek çok cevap var ama şöyle bir gözümü kapatıp düşündüğümde;
    Kore versiyonu Türkçe adı ; şişman sevgilim
    Yine bir Kore versiyonu ya da Japon olabilir emin değilim ; first love Thai

Bilim-kurgu türünde; Yıldız Geçidi
    Biyografik bir film olan Temple Grandin’ın hayatını konu alan aynı isimli film.

A tale of Two Sisters; Korku-gizem, gerilim türünde bir Kore yapımı bir film. Ters köşe filmlerden biri. Yalnız sonunu anlayabilmek için ipuçlarına dikkat etmeniz gerekiyor benden söylemesi. Korku-gerilim olduğu için belli bir yaş sınırı olduğunu hatırlatmama gerek yoktur umarım.

Aamir Khan’ın bir filmi Her Çocuk Özeldir ve yine eski filmlerinden biri Lagaan
    Paradoks temalı bir film Şeytan Üçgeni. İnternette pek çok insan bu filmi anlamadığı yönünde yorumlar yazmışlar. Önerip önermeme konusunda biraz tereddüt etmiyor değilim.
    Bir vampir filmi; Bram Stoker’dan Dracula
    Şu an için anımsadıklarım bunlar. Yazdıklarımdan birkaç tanesi en iyisi olmasa da iyi sayılırlar, bazıları da oldukça başarılı yapımlardır.

Bence Esaretin Bedeli filmi hem çekim kalitesi hem de konusu için izlenmesi gereken filmler arasındadır. Bu filmin insan üzerinde bıraktığı etki kulağına küpe olacak dersler şeklindedir.

Kan ve vahşetten tiksinmeyen kişiler için American Psycho filmini önerebilirim. Çok güzel bir psikolojik eleştirel bir film. Çokça kan sahnesi var uyarayım.