Önce işkence yaptılar sonra fidye istediler

Nauman Khalid A. isimli şahsın ailesi Yunanistan’dan gelen bir mektup ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdular. Yunanistan hatlı bir telefon numarasından aileye çocuklarının ayaklarından tavana doğru asılmış işkence fotoğraflarını gönderip 15 bin dolar fidye istediler. Yapılan araştırmaya göre şahsın İstanbul’da Kağıthane Çakmak Caddesi üzerinde yürürken taksi ile yanına gelen 5 kişi tarafından kaçırıldığı belirlendi. Taksi plakası üzerinden araştırma yapan emniyet güçleri Nauman Khalid A’nın Fatih semtimde bir evde olduğunu tespit etti. Polis ekipleri tespit edilen eve baskın düzenleyerek 30 yaşındaki Nauman Khalid A’nı kurtardılar. Olayın şüphelisi yabancı uyruklu 6 kişi gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkemede tutuklandılar.

Türkiye’de yabancı uyruklu kişilerin bu kadar organize bir şekilde suç işlemeleri akıl alacak şey değil. Adamlar başka ülkeden geliyor ve yabancı bir ülkede resmen teşkilat kuruyorlar.

Meydanı boş bulan buraları kullanıyor kısa yoldan pata kazanmak. Gelen mültecilerin çoğu zaten pislik , hırsız.

İnsanlarda acıma duygusu denen şey kalmamış , canileşmişler resmen yazık çok yazık .

Pes artık! Merhamet yoksunu, vicdan yoksunu insanlar bence en büyük zulümleri hak ediyorlar. Bir başkasının canını yakınca bundan haz alınabiliyor olması berbat. Utanç verici. El insaf.

Gelen yabancı uyruklu kişilerin bu tarz akıl almaz hırsızlık, kaçırma vb. olaylarda adı artık çok duyuluyor. Ayaklarını tavana asmak nedir bu nasıl vicdansızlık? Daha neler yapmışlardır kim bilir. Neyse ki yakalamışlar.

İnsan olamayacak varlıklar bu dünyada neden yaşar. Para için bu kadar kötülük neden yapılır


Gerçekten dünya çok insafsız acımasız bir yere doğru gidiyor inşallah bu işlerin sonu gelir bu kötülük bitmiş olur.

Yok artık ya hem başka bir ülkeye gel hemde bu ülkede misafir olan birine zarar ver. Kendilerinde bu hakkı nasıl buluyorlar anlamış değilim. Muhtemelen bunlar bu adamı takip etmişlerdir uzun zamandır. Sokakta yürüyen adamı nasıl kaçırırsın ki bir anda. Ayrıca birine nasıl zarar verebiliyorlar. Umarım sınır dışı edilirler.

Fikrimce Dünyanın her yerinde, farklı ülkelerde, farklı şehirlerde insanların başına gelebilecek maalesef ki çok talihsiz ve üzüntü verici durumlar. İnsanoğlunun para için, çıkarları için maalesef yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu haberleri görürken üzüntü duymaktan başka yapabileceğimiz bir şeyin olmaması da daha üzücü.

Sormayın cidden o yabancı uyruklu kimselere ulaşmak o kadar zor ki. Adamları yargılayamıyorsun bile. Cidden zannettiğinizden çok daha fazla vaka var bu şekilde.

Ya gerçekten anlıyorum ki insanlarda vicdan kalmamış artık ya yazık…