Orak böceği nedir? Özellikleri nelerdir?

Orak böceği nedir? Diğer adı nedir? Özellikleri nelerdir?

orak böceği sıçma gücüne sahip suçınca orak fırlatan sıçmaya başlayan doçan oraklar hayvanlara kunfu panda gücüyle anan remix yaptırıp masada forklip çekerler yemekleri günde 40 lahmacun karı butu köte ve bok böcekleri diskoları severler

Orak Böceği bizim bildiğimiz adıyla Ağustos Böceğidir. Hikayelere konu olmuştur. Sıcak bölgelerde yaşarlar. Ağaçlardan beslenirler. Ötücü bir böcek olan Orak böceği çekirgeye de benzemektedir.

Diğer adı ağustos böceği olan bu hayvan bi çok masallara konu olup tembelliğiyle tanıtılmıştır. Ama gerçekte ötmeleri ile bilinir. Saydam yapıda iki çift kanatları bulunur ve ağustos böceği insanlar tarafından kelebek ile karıştırılmaktadır.

Çekirgeye benzetilen ağustos böceği, sıcak yerlerde yaşayan ve ağaçlardan beslenen böcektir.

Orak Böceği, Orak böceği küçükken hikayesini dinleyerek uyuduğumuz Ağustos böceğinin ta kendisidir. Orak böceğini yazın çalışmadan müzik dinleyen kışın ise aç kalan tembel bir böcek olarak tanırız. Bakalım gerçekten masalda anlatıldığı gibi bir böcek mi?

Sıcak bölgelerde yaşayan orak böceğinin en bilinen özelliği öten bir böcek olmasıdır. Orak böcekleri gruplar halinde öterler. Ve öten orak böcekleri erkek olanlardır. Orak böcekleri karınlarındaki zarın titremesi sonucunda öterler. Yapılan araştırmalara göre ötme işinin amacı, dişi orak böceklerinin dikkatini çekmek ve onları çiftleşmeye davet etmektir. Orak böceklerinin ömürleri çok kısa olduğu için zamanlarının çoğunu gelecek nesilleri oluşturmak üzere çiftleşmeye ayırırlar. Orak böcekleri aralıksız olarak hiç durmadan ötebilen böceklerdir.

orak bocegi bildigim kadariyla oten bir bocektir dier adi ise yurdumuzda klasik olan agustos böcegidir ozelliklerinden bi tanesi de disilerin erkeklere gore biraz iri olmasidir